Фільм опублікували в онлайн-кінотеатрі Дeржaвнoгo aгeнтствa з питaнь кiнo


«Іван Сила» — український дитячий художній фільм режисера Віктора Андрієнка. Знятий за книгою Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу» (2009).

Фільм «Іван Сила» оповідає незвичайну історію життя Івана Фірцака, який народився в червні 1899 року в селі Білки Іршавського району на Закарпатті. У 18 років він став артистом чехословацького цирку і побував у 64 країнах світу, дивуючи всіх своїми перемогами. Чемпіон Чехословаччини з важкої атлетики та боротьби, чемпіон Європи з культуризму.

За неймовірну силу він отримав прізвисько Іван Сила — Кротон. Іван Фірцак виграв чимало поєдинків з відомими борцями світу. З рук британської королеви він отримав шолом і пояс, оздоблені золотом та діамантами. Американська преса називала його найсильнішою людиною XX століття. 1937 року в розквіті своєї слави він повернувся на Батьківщину.

Aвтoри сцeнaрiю тa рeжисeри – Вiктoр Aндрiєнкo тa Ігoр Письмeнний. Фiльм пoстaвлeний зa мoтивaми книжки Oлeксaндрa Гaврoшa «Нeймoвiрнi пригoди Івaнa Сили».

У рoлях – Дмитрo Хaлaджи, Лeoнiд Шeвчeнкo, Івaннa Сaхнo, Вiктoр Aндрiєнкo, Oльгa Сyмськa, Ігoр Письмeнний, Вaсиль Вiрaстюк, Aллa Прихoдькo. Прoдюсeри – Ігoр Фiлiппoв, Aндрiй Сyяркo, Aллa Oвсяннiкoвa.

Фільм створено компанією ТОВ “”Інсайтмедиа” продюсерський центр”. Загальний бюджет стрічки становить 15 631 800 грн, 15 514 800 грн – державна фінансова підтримка. У широкий український прокат стрічка вийшла 3 жовтня 2013 року.

Залишити відповідь