Сьогодні, аналізуючи тенденції розвитку економіки і інноваційних технологій, можна скласти прогноз найбільш потрібних професій недалекого майбутнього. Давайте перенесемося в 2020-2040 роки і подивимося на найбільш потрібні та високооплачувані професії.

Інженер з утилізації

Це може бути найдивніша майбутня професія, але абсолютно точно, одна з найнеобхідніших. Щорічно люди виробляють 3,6 мільярда тонн сміття, який осідає на міських звалищах, забруднює водойми і грунт. Для багатьох мегаполісів світу проблеми утилізації та переробки сміття – одні з найбільш глобальних.
І саме інженер по утилізації зможе знайти найбільш креативне і інноваційне рішення з переробки і вторинного використання відходів. Це можуть бути альтернативне паливо, одяг, нові будівельні технології або виробництво надміцних покриттів.
Ви зможете стати таким фахівцем, якщо ви вже сьогодні цікавитеся такими спеціальностями як: хімічна інженерія, захист навколишнього середовища, цивільне будівництво.

Інженер-консультант з альтернативної енергетики

Природні запаси корисних копалин на планеті зменшуються з кожним роком. І розвиток галузі альтернативних джерел енергії та палива – єдиний шанс виживання нашої цивілізації. Ми активно використовуємо гідроелектростанції, силу вітру і енергію сонця, але скільки ще нових видів альтернативної енергії буде відкрито в найближчі роки?
І цей першовідкривач – інженер з альтернативної енергетики.
Для реалізації даної професії, вже сьогодні ви готуєтеся здобувати освіту в сфері енергетики, технологій поновлюваних джерел енергії, фізики, альтернативної енергетики, інженерії, геології, екології.

Аналітик природних катаклізмів

Глобальне потепління і багато інших чинників забруднення навколишнього середовища створюють природні катаклізми в різних частинах нашої планети. Все частіше населення Землі страждає від землетрусів, ураганів і цунамі. Все більш актуальною стає професія пов’язана з аналізом і прогнозом локації і сили землетрусів.
Вже сьогодні майбутні аналітики вивчають: математику, інформатику, геофизику, геологію, фізику.

Медичний консультант з активного і здорового способу життя

Машини та роботи витісняють людей в різних галузях промисловості і сфери послуг, включаючи медицину. Сьогодні машини успішно діагностують і навіть оперують пацієнтів. І тоді виникає нова професія – фахівець, який допомагає і контролює дотримання медичних рекомендацій, як в післяопераційний період, так і в повсякденному житті. Медичний консультант – це і дієтолог, і терапевт і реабілітолог в одній особі. Крім цього, важлива якість такого фахівця – вміння стати коучем або ментором для клієнта. Не тільки давати рекомендації, але і мотивувати пацієнта дотримуватися їх. Що мені здається значно важливіше самих рекомендацій.
Якщо ви хочете стати таким консультантом, то ваша освіта буде в сферах: біологія, хімія, дієтологія, реабілітаційна медицина, коучинг, психологія.

Інженер-імплантолог

Ви чули про «чорному ринку» донорських органів? Так, це незаконно і нелюдяно, але він існує. Офіційна статистика свідчить, що близько 15 000- 20 000 людей щороку потребують пересадки серця. А є ще пацієнти, які перебувають в черзі по пересадці нирок, легенів та інших органів. Кожні 10-12 хвилин в список очікування додається нове ім’я і кожні 15-17 хвилин помирає людина, яка так і не дочекався пересадки потрібного органу. Власне, саме ця сумна статистика і штовхає людей на «чорний ринок». Але я глибоко переконана, що вже через кілька років вчені зможуть легко створювати необхідні для пересадки органи зі стовбурових клітин. Що дуже скоро медицина винайде нові шляхи і матеріали для імплантації.
Будьте готові стати інженером людського тіла. І тоді сьогодні ви станете студентом спеціальностей: біомедична інженерія, біологія, генетика, генна інженерія.

Особистий ментор-мотиватор

Дуже скоро на ринку праці людина буде конкурувати з автоматизованою робочою силою, саме тому людина повинна стати настільки ефективною, наскільки це можливо. Ми з вами знаємо безліч речей, які поліпшать наше життя, але як багато з наших знань ми реально використовуємо? Що зупиняє нас у вивченні нових наук або нових мов? Де знаходиться джерело мотивації до здорового способу життя? Крім того, медіа та соціальні мережі тільки відволікають нас від реального життя і розкриття нашого внутрішнього потенціалу.
У міру того, як технології захоплюють вільний простір в нашому особистому житті, і зменшують нашу ефективність. Ті ж інноваційні технології розвивають і автоматизують наші виробництва, конкурентно витісняє людини. І тут на ринку професій стане особливо затребувана роль персонального ментора і мотиватора – коуча, який допомагає найбільш ефективно і раціонально організувати своє життя, управляти розвитком своєї кар’єри і планувати своє щоденне розвиток і самоосвіта. Уже сьогодні програми кар’єрної орієнтації та особистісного менторства набирають свою популярність. Уже сьогодні покоління школярів отримує коучингові інструменти з дорослого життя.
І тоді фахівці таких професій отримають базову освіту в сферах: комунікації, психології, соціології, журналістики, коучингу, фізіології, нейробіології і нейропсихології.

Кінезіолог

Ми знаємо, що одна з глобальних проблем людства – старіння. Нам потрібні фахівці допомагають зберігати м’язову і уявну молодість, бути корисними суспільству і вести активний і здоровий спосіб життя. Один з напрямків кінезіології – це і є реабілітація зрілих людей. Такий медичний фахівець повинен володіти знаннями в галузі медичної філософії. Також кінезіолог повинен бути компетентним у галузі генетики, кібернетики, фітнесу та спорту. Ця спеціальність вже представлена ​​в деяких кращих університетах світу. І я впевнена, що за нею майбутнє. Адже на сьогоднішній день середня тривалість життя в Скандинавських країнах становить 86 років. Таким чином поколінні тих, кому зараз 40-50 років будуть жити в середньому 100-120 років.

Джерело: Uzhgorod.in

Залишити відповідь