Справжня катастрофа розігралася в українських Карпатах через отруйної рослини борщівника

Там він захопив більше 200 квадратних кілометрів. Рясні зливи лише зміцнюють рослина. Найскладніша ситуація – на берегах річок і в полях, які не обробляються.

Рослина дивно живуче: його стовбур має до 5 метрів вгору, в землі коріння до 2 метрів.

Як з’ясували журналісти, вести постійну боротьбу з борщівником повинні землевласники – дорожні служби, Держкомзем, залізниця, водне господарство, сільські ради.

Однак через мізерні штрафів ця робота ведеться дуже мляво.

Вчений Роман Кош каже: ця рослина, біля якого небезпечно навіть стояти поруч, не те що торкатися. В першу чергу, воно б’є по печінці та нирках. А будь-які контакти з ним закінчуються опіками.

“Найнебезпечніше в цій рослині – це сік, а він міститься і в листі, і в стеблах. Коли цей сік потрапляє на шкіру і світить сонце, опіки ніби активуються”, – пояснюють фахівці.

Нагадаємо, лікарі розповіли, що робити при опіках від борщівника. Перш за все, потрібно помити руки, або іншу частину тіла, до якої доторкнулася отруйна рослина, мильною губкою під проточною водою.

Якщо борщівник потрапив в рот або очі – слід промивати ділянки приблизно 15-20 хвилин.

Фахівці кажуть, що далі потрібно оберігати обпалену шкіру від прямих сонячних променів, прикриваючись одягом і парасольками. Крім того, радиться не виходьте на вулицю в світлий час приблизно два-три дні.

Коли опік прогресує, можна випити антигістамінний препарат і обробити уражені ділянки антисептиком. Далі людям з опіками варто використовувати мазь з провітаміном В5 і накласти стерильну марлеву пов’язку.


Залишити відповідь