Депутати Закарпатської обласної ради погодилися взяти на свій баланс Боржавську вузькоколійну залізницю («Анцю Кушницьку») та дитячу залізницю в Ужгороді. “ЗА” проголосували 53 депутати.

Відтак, ці два об’єкти перейдуть із державної власності у власність громад, сіл, селищ, міст Закарпатської області. При цьому, за умови, що обидві залізниці мають використовуватися за призначенням і не можуть бути передані у приватну власність.

Раніше Ужгородська дитяча залізниця, яка є однією з візитівок обласного центру, знаходилася на балансі «Укрзалізниці», однак державне підприємство не мало змоги її утримувати. На обслуговування інфраструктури, зарплати працівникам, навчання юних залізничників щорічно витрачалося близько трьох мільйонів гривень. Через збитковість дитяча вузькоколійка періодично припиняє роботу і працює виключно у літні місяці.

Дитячою залізницею в Ужгороді та Боржавською вузькоколійкою буде опікуватися Закарпаття

Що стосується Боржавської вузькоколійної залізниці, яку в народі прозвали “Анця Кушницька” — пролягає через Берегівський (Виноградівський) і Хустський (Іршавський) райони. Офіційно запрацювали у далекому 1908 році. Втім, донедавна пасажирське сполучення «Анці Кушницької» функціонувало тільки на відрізку Виноградів – Хмільник  із швидкістю 15 км/год. Решта маршруту ще використовувалась для вантажних перевезень.

Дитячою залізницею в Ужгороді та Боржавською вузькоколійкою буде опікуватися Закарпаття

Залишити відповідь