Дві громади Закарпатської області вдосконалять цивільний захист

Стали відомі громади-учасниці проєкту «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні». Від Закарпаття у число переможців увійшли Ставненська та Нересницька територіальні громади. Всього для участі в проєкті було отримано 249 заявок, а після верифікації та візитів до громад сформовано перелік із 20 учасниць проєкту. Про це повідомляють у Закарпатському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою».

Експерти при відборі враховували низку факторів, серед яких рівень мотивації громади до участі в проєкті, потреба, можливість закласти основи для довгострокової підтримки та розвитку діяльності добровільних пожежних команд на своїй території.

«Створення умов для сталого розвитку безпечного середовища для громадян та бізнесу є важливим завданням керівництва територіальних громад. Належний рівень безпеки зменшує  напруженість, сприяє розвитку соціального капіталу, покращує співпрацю та забезпечує стабільність. У свою чергу також це заохочує людей залишатися у своїх громадах, водночас сприяючи розвитку підприємницкої діяльності та залученню інвестицій. На жаль, добровільні пожежні команди в Закарпатській області не є поширеними. Переконаний, що участь Ставненської та Нересницької сільських рад у новій ініціативі спритиме не просто налагодженню ефективної роботи добровільних пожежених команд у цих громадах, але й стане мотиваційним прикладом для їх створення в інших територіальних громадах області», – підкреслив Микола Сюсько, керівник Закарпатського регіонального офісу U-LEAD.

Найближчим часом всі відібрані громади отримають інформацію для підготовки до підписання меморандумів про співпрацю із Представництвом Фонду міжнародної солідарності в Україні, навчальних візитів до Польщі та інших подальших кроків в рамках проєкту.

Зазначимо, що проєктом заплановано проведення відкритих онлайн заходів для всіх зацікавлених громад в організації добровільних пожежних команд. У вересні поточного року відбудеться відкрита безкоштовна онлайн зустріч із польськими експертами, які поділяться досвідом щодо практичних аспектів функціонування системи добровільних пожежних команд у Польщі.

Залишити відповідь