У чеському місті Пардубіце суд заарештував чотирьох громадян України, родом із Закарпатської області.

Їх підозрюють в несплаті податків за посередництво у працевлаштуванні заробітчан в Чехії. Про це повідомляє “Tyden”.

– Група діяла на території всієї Чехії через дев’ять компаній, зареєстрованих в Празі. Українці, які реально володіли цими компаніями не є зареєстрованим користувачем в Торговому реєстрі Чехії.

Загальний збиток, нанесений в період з січня 2018 року по квітень 2020 року, становить майже 41 мільйон крон (1,9 мільйона доларів), – повідомив заступник начальника регіонального управління по боротьбі з економічними злочинами в Пардубіце Давид Какрда.

Як зазначено в повідомленні, затримання українців відбулося в кінці квітня під час операції “Кличко”, в якій були задіяні близько сотні поліцейських і 50 митників. В ході операції силовики провели обшуки в 20 різних місцях – по місцях проживання підозрюваних і в будівлях їх робочих офісів.

За версією слідства, члени банди підшукували роботу в Чехії для своїх співвітчизників, після чого українські заробітчани приїжджали на тримісячні робочі зміни в основному за туристичними візами, які не дають право на роботу. Українці виконували низькооплачувані сільськогосподарські роботи.

Фермери платили за їх роботу компаніям-посередникам, а ті основну частину заробітку залишали собі, виплачуючи робітникам незначну винагороду.

Залишити відповідь