ДСНС попереджає про небезпеку сходження снігових лавин в українських Карпатах.

Про це повідомляє прес-служба ДСНС.

“За даними Укргідрометцентру, 8 грудня у високогiр’ї Iвано-Франкiвської областi та 8-9 грудня у  високогір’ї східної частини Закарпатської області зберiгається низька снiголавинна небезпека (1 рiвень). 9-10 грудня у високогiр’ї Iвано-Франкiвської областi очiкується помiрна снiголавинна небезпека (2 рiвень)”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, ДСНС попереджає про нестійкий крижаний покрив на річках та озерах, що утворюється через постійно мінливу температуру повітря, і становить особливу небезпеку для всіх відвідувачів водойм.карпати

“З метою попередження нещасних випадків, рятувальники розпочали проводити профілактичні рейди замерзлими річками та озерами”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, рятувальники під час рейдів інформують  рибалок щодо правил безпеки під час перебування на льоду, роздають листівки з прописаними у них правилами безпеки на льоду.

Рятувальники застерігають:

перш, ніж ступити на лід, необхідно дізнатись про його товщину;

категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг;

варто звертати увагу на поверхню криги, обходити місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу;

особливу обережність слід проявляти в місцях зі швидкою течією, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, кущами і травою.

У ДСНС закликають громадян не виходити на ненадійну кригу і заборонити це робити своїм дітям.

Залишити відповідь