Наразі відсутні докази про поширення збудника коронавірусу COVID-19 через воду в басейнах, джакузі, спа-центрах тощо. На нього згубно впливають дезінфікувальні засоби для очищення.

Про це повідомляють експерти американського Центру контролю та профілактики захворювань (CDC), у неділю, 26 липня, передає Центр громадського здоров’я України на своїй сторінці у Facebook.


“На сайті однієї з найбільших видавничих компаній світу Elsevier опубліковано статтю італійських дослідників, які пишуть, що докази наявності SARS-CoV-2 у воді дуже мізерні та немає доказів того, що SARS-CoV-2 присутній в поверхневих, підземних водах або передається через забруднену питну воду. Експерти ВООЗ та CDC констатують, що про фекально-оральний механізм передачі інфекції також не повідомлялося”, – йдеться в повідомленні.

Отже, як зазначають у ЦГЗ України, можливість поширення COVID-19 під час відпочинку на пляжах пов’язана із скупченням людей. Збудник нової коронавірусної інфекції здатен передаватися від людини до людини незалежно від того, перебувають вони у воді чи на суші.


“Заразитися COVID-19 можна від людини, інфікованої вірусом. Хвороба передається, здебільшого через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота під час кашлю, чхання або розмови. Тобто, якщо ви плаваєте, а людина поруч з вами кашляє, ви можете вдихнути ці краплі і, відповідно, інфікуватися”, – пояснюється в повідомленні.

Захиститися від коронавірусу SARS-CoV-2 допоможе:

дистанціювання;
регулярне миття рук з милом або оброблення їх антисептиком із вмістом спирту;
дотримання правил респіраторної гігієни.

Залишити відповідь