Йдеться про лідера “КМКС – Партія угорців України” і депутата Закарпатської облради Василя Брензовича, який покинув Україну через кримінальну справу

Головним претендентом на посаду першого заступника голови Закарпатської обласної ради, попри “заявленого” “на публіку” Йосипа Борто, є очільник Товариства угорської культури Закарпаття (KMKSZ) та “Партії угорців України” Василь Брензович, який наразі переховується від слідства за кордоном. Сама тому на вчорашній сесії облради був призначений лише один заступник О. Петрова – екс-регіонал Василь Іванчо від партії “За майбутнє”.

На початку грудня минулого року В.Брензович покинув Закарпаття в напрямку Угорщини за угорським паспортом, щоби, ймовірно, уникнути отримання підозри за “вчинення дій із ознаками державної зради”.

Цьому передували обшуки, що їх провела СБУ в лідерів КМКС і угорського фонду “Еган Еде”.

Як повідомляють джерела Закарпаття онлайн в обласній владі, фактично новостворена “широка” коаліція у складі депутатів від політичних партій  “Слуга народу”,”ОПЗЖ”, Команди Андрія Балоги, “За майбутнє” та Партії угорців України – КМКС тримається, зокрема, на домовленості відати керівну посаду в представницькому органі Закарпаття саме В. Брензовичу.

Наразі, останній “заочно” вже отримав посаду  голови постійної депутатської комісії облради з питань розвитку бізнесу, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій.

Водночас слід зазначити про серйозність звинувачень на адресу В. Брензовича як одного із основних фігурантів кримінального провадження щодо причетності угорського фонду “Еган Еде”  до діяльності, спрямованої на порушення державного суверенітету України. 

Йдеться про створення злочинної схеми фіктивності виконання підрядних робіт конкретними підприємцями на замовлення даного фонду, привласнення фігурантами виділенних грошей, ведення з подвійної бухгалтерії, а також використання виділених Угорщиною коштів на шкоду держаній безпеці України.

З огляду на зазначене, дії В. Брензовича підпадають під ознаки державної зради (ст. 111 Кримінального кодексу України) і такі звинувачення не можуть бути “відкликані”  через політичну необхідність. Тобто, є певні факти, фігуранти, комплекс проведених слідчих дій, а головне  очевидні ознаки протиправних дій проти інтересів нашої країни, які не можуть бути просто “забуті” і їх логічним наслідком мають стати – підозра, запобіжний захід, обвинувальний акт та суд.

І, за інформацією Закарпаття онлайн, працівники держбезпеки “відходити” від цих обгрунтованих звинувачень Брензовичу намірів не мають.

Відтак, кулуарні домовленості та бажання “Слуг” утримати владу будь-якою ціною, навіть шляхом можливого тиску на правоохоронців задля “поховання” гучної кримінальної справи на догоду угорським партнерам по коаліції, можуть призвести не лише до скандалу на рівні країні, а й за її межами. Більше того саме подальші кроки  у цьому напрямку неодмінно поховають цю саму ж коаліцію.

Закарпаття онлайн

Залишити відповідь