Головна баскетбольна команда Закарпаття, котра виступає у Вищій лізі України, минулого вікенду зіграла перші матчі другої частини чемпіонату.

Нагадаємо, що на першому етапі команда Олександра Зубковського зайняла четверте місце в групі й не пройшла до топ-8, які розіграють між собою медалі. Закарпатці разом із вісьмома іншими колективами гратимуть між собою в одне коло, за підсумками якого й стануть відомі підсумкові 9–17 місця у сезоні 2022/23.

Матчі з «Че-Баскетом-ЧОДЮСШ» (Чернівці) та «Калушем-ПНУ» наша команда проводила в Івано-Франківську. Якщо наприкінці минулого року ужгородці їх змогли обіграти, то цього разу взяти максимум очок не вдалося.

У суботу, 18 березня, наші баскетболісти протистояли чернівчанам. Закарпатці зі стартових хвилин заволоділи ініціативою і вели в рахунку. Після 10-ти зіграних хвилин «Ужгород» був попереду 22:15, а на екваторі матчу перевага представників Срібної землі сягала дванадцяти очок (38:26).

У третій чверті спостерігалося тотальне домінування закарпатців. Чернівчани, набравши всього 5 очок, пропустили у відповідь 29. Таким чином завершальна частина гри стала формальністю. В кінцівці матчу закарпатці дещо збавили оберти, але значний відбиток на фінальному рахунку це не залишило. Колектив Олександра Зубковського святкував переконливу перемогу з рахунком 87:60.

Вагомий внесок у звитягу закарпатського БК зробили Денис Кошовець (21 очко), Богдан Ластівка (17), Максим Поліщук (14), Андрій Саєнко (10), Артем Пустовіт (8), Владислав Муска (6), Денис Ігнатишин (6) і Владислав Плешаков (5).

Наступного дня, 19 березня, був непростий матч із калушанами. Суперник добре підготувався до поєдинку і продемонстрував хороший рівень гри. Ужгородці провалили першу 10-хвилинку і відпустили калушан на відстань тринадцяти очок (9:22). У другій чверті закарпатці вирівняли гру, але скоротити відставання не вдалося. На велику перерву команди пішли за рахунку 24:38 на користь «Калуша-ПНУ».

У третій та четвертій чвертях закарпатські баскетболісти прагнули повернути інтригу і спробувати зачепитися за прийнятний результат, але їхні намагання успіхом не увінчалися. Представники Івано-Франківщини уміло контролювали хід гри й довели справу до переможного для себе результату. Фінальна сирена зафіксувала рахунок 62:78.

Результативними кидками у складі БК «Ужгород» відзначилися Богдан Ластівка (18 очок), Денис Кошовець (13), Артем Пустовіт (11), Максим Поліщук (9), Владислав Плешаков (7) і Владислав Муска (4).

Наступні поєдинки наша команда зіграє 24–26 березня. Суперниками будуть «Полтава», «Ніко-Баскет» (Миколаїв) та «Чернігів-ШВСМ».