У соцмережі ФЕЙСБУК Oksana Tomynets розмістила допис, щодо жорстокого поведження з птахами – лебедями-шипунами на “чорних озерах в Ужгроді”

“Звертаюсь до ужгородців, а саме до небайдужих громадян. Хто не знає , в Ужгороді, є так звані “чорні озера”, де наразі живе прекрасна сім’я лебедів. Громадяни приходять кормити лебедів, що і призвело до “приручення ” цих красенів. На сусідніх вулицях – Нікітіна, Грушова, Гвардійська проживають підлітки, які ціленаправлено приходять з підібраним камінням, для травмування птахів. Птахи очікують кормління.

Все це неодноразово я бачила, бачили інші сім’ї які приходять годувати. На зауваження ці “діти” не зважають. Сьогодні цих дітей я застала, за тим, що сім’я лебедів приплили до них, в надії знайти їжу. У “дітей” в руках була довга мотузка, яку вони намагалися закинути на шию лебедю. Все це роблять одні і ті же діти. Я не встигла сфотографувати їх. Але звертаюсь до їх батьків, бо батьки знають чиї діти щодня проводять своє дозвілля на ‘”чорних озерах”, ми обов’язково покажемо обличчя на фото Ваших дітей, які володіють такою жорстокістю.”

Нагадаємо, за жорстоке поводження з тваринами може бути як адміністративна відповідальність передбачена статтею 89 Жорстоке поводження з тваринами Кодекс України про адміністративні правопорушення так і кримінальна відповідальність передбачена статтею 299 Жорстоке поводження з тваринами Кримінальний кодекс України:

“Жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій – караються арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років.

Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, – караються обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

Дії, передбачені частинами першою або другою статті 299 Кримінального кодексу України, вчинені з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом, – караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років

Andrianna Andrijivna повідомила також, що “лебідка, окільцьована в Угорщині. В центрі кільцювання птахів інформацію, щодо неї знають, і знають, що вона живе в Ужгороді. Лебедів чіпати не можна”

Залишити відповідь