9 січня 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру депутату Закарпатської обласної ради у внесенні недостовірних даних до е-декларації за 2020 рік. Дії особи кваліфікували за ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України (у редакції Закону України від 04.12.2020 № 1074-ІХ) – Декларування недостовірної інформації.

За даними слідства, депутат не вніс до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік відомості про дві компанії, зареєстровані ним у Будапешті (Угорщина), сумарний статутний капітал яких становить 93 млн угорських форинтів (станом на 31.12.2020 за курсом НБУ близько 8,9 млн грн).

Оскільки депутат залишив Україну напередодні повномасштабного вторгнення і відтоді не повертався, про підозру йому повідомили у порядку ст. 135, ст. 278 КПК України.

____________________________

Наступного дня, 10 січня, НАБУ оголосило депутата в розшук:

“НАБУ розшукує депутата Закарпатської облради за підозрою у недекларуванні. Він не вказав у декларації за 2020 рік відомості про дві свої компанії в Угорщині зі статутним капіталом у 93 млн угорських форинтів (близько 8,9 млн грн)”.

Депутата Закарпатської облради підозрюють у декларуванні недостовірної інформації

Чаба Пейтер є депутатом Закарпатської обласної рада 8-го скликання. Він балотувався від КМКС “Партії угорців України”.

У інтерв’ю Суспільному він сказав, що справа має виключно політичне підґрунтя.

“Про те, що НАБУ оголосило мене у розшук, дізнався через українські ЗМІ. Офіційно я нічого не отримував. Зараз прокурори та “НАБУ-шники” від імені рок-зірок та акторів надсилають мені ці документи.

НАЗК та НАБУ мене ніде не шукали. Про те, що розпочали розслідування, я дізнався днів 8-9 тому, коли антикорупційна прокуратура викликала мене в Київ на 9 січня. Я повідомив прокурору, що готовий з’явитися, але не 9 січня. На іншу дату. Я готовий дати відповіді на будь-які питання, оскільки я не скоїв ніякого злочину”.

Чаба Пейтер планує повернутися в Україну після 26 січня. “Я не ховаюся. Я хочу повернутися додому, в Україну. І хочу цю справу закрити. Ми сподівалися, що це рішення зможемо оскаржити у суді, але я це можу робити тільки через 60 днів”, — каже депутат.

Про незадеклароване майно депутат каже: “Ця фірма, проєктна фірма, у якій я був власником, але тоді, коли її потрібно було декларувати, я вже не був її власником. Ця справа має виключно політичне підґрунтя”.

“Я не маю угорського громадянства. Я єдиний угорський політик, у якого немає подвійного громадянства. Я маю виключно українське громадянство”, — зазначив депутат облради.

Чаба Пейтер виїхав з України 21 лютого 2022 року. Каже: “Дивним для нас, угорців з України, є те, що всі думають, що ми знали, що розпочнеться війна, і тому ми виїхали. Ми робимо від себе все, що можемо. Я підприємець більше ніж 30 років. В моїй декларації є перераховані кілька сторінок статків. В тому числі і угорські. Зараз моя фірма в Україні надає зарплату більш ніж 600 працівникам. Я більше не знаю, що ще можу зробити”.

Депутата Закарпатської облради підозрюють у декларуванні недостовірної інформації

Залишити відповідь