В історичному центрі Ужгорода – на Замковій горі, яка колись була “серцем” міста –є приховане, усамітнене, але дуже особливе місце – Замкові сходи. Вони з’єднують дві вулиці, Підградську та Капітульну, на якій розташований Ужгородський замок. Вулиця Капітульна – найдавніша в Ужгороді.

Свого часу вона називалась саме Замковою. У XVII ст. вона нараховувала близько десяти господарств. На початку ХІХ ст. за вулицею поступово закріпилася назва Капітульна, бо саме на ній розміщувалася кафедральна капітула – дорадчий орган єпископа, а за радянських часів її було перейменовано на вулицю Кремлівську.
Замкові сходи були побудовані у XVIII-XIX століттях. Вони використовувалися місцевими мешканцями для спуску із Замкової гори. Це завжди було відокремлене і затишне місце, яке вважалося чи не найромантичнішим куточком у центрі міста, який навіть називали “сходами для поцілунків”.

96 сходинок нещодавно реконструювали і тепер пройтися замковими сходами як для туриста, так і для пересічного ужгородця – задоволення. Сходи і справді розташовані дуже цікаво: повз них можна з легкістю пройти, не помітивши, але, якщо опинитися на них, то не хочеться, щоб вони закінчувалися: тут відкривається красивий вид на місто з незвичного ракурсу.

Цілуйтеся на здоров'я!

Залишити відповідь