Після активних новорічно-різдвяних свят в Україні спостерігають чергове зростання захворюваності на ковід. Водночас сезонні захворювання, таких як ГРВІ та грип, ніхто не скасовував.

Варто розуміти, що грип та COVID-19 мають симптоми, які можуть збігатися і відрізнятися. Визначити, чим саме хворіє людина, можна лише за допомогою тестування.

Основні спільні симптоми:

підвищена температура або лихоманка/відчуття ознобу;

– кашель;

– втома;

– задишка та утруднене дихання;

– біль у горлі;

– нежить та закладеність носу;

– біль у м’язах;

– головний біль;

– рвота, діарея;

– втрата смаку та запаху (хоча частіше це зустрічається при COVID-19).

Від моменту інфікування та появи симптомів може пройти один та більше днів, а інфікована людина може поширювати вірус ще до того, як проявляться перші ознаки нездужання.

Симптоми COVID-19 можуть проявлятись довше, а особа, яка хворіє, може бути заразною довше, ніж хворіючи на грип.

Щоб захиститись від важкого перебігу та смерті через обидві хвороби, варто зробити щеплення. Примітно, що це можна зробити одночасно, але в різні руки.

Вакцинація від грипу не включена до Національного календаря профілактичних щеплень, вона є рекомендованою. Проте вакцину можна придбати в аптеці, а щеплення зробити безкоштовно у тому закладі, де укладена декларація із сімейним лікарем.

Вакцинація від COVID-19 безкоштовна, зробити її можна у найближчому до вас пункті щеплення чи Центрі вакцинації населення.

Не кожне нездужання – це ковід, тим не менш слід дотримуватися всіх вимог лікаря, максимально ізолюватися від оточуючих, аби не поширювати недугу далі.

Зберігайте дистанцію, мийте та дезінфікуйте руки, вакцинуйтесь і будьте здоровими!COVID-19 і грип: що між ними спільного та відмінногоCOVID-19 і грип: що між ними спільного та відмінногоПоділитисяLinkedinТвітнутиНадрукувати

Залишити відповідь