Кулуарні ігри довкола закарпатської митниці не вщухають ось вже майже рік. Зміна вищого керівництва держави, а як наслідок — парламенту та уряду, потягла за собою цілу низку кадрових рішень.

Не виключення і українська митниця, яка завжди вважалася однією з основних годівниць правлячої еліти.

За інформацією ряду засобів масової інформації, одними з головних « тяжковиків», що мають слово у Новій Митниці, виявилися виходець із Закарпаття Орест Фірманюк та екс-голова Держмитслужби Анатолій Макаренко.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media

Анатолий Макаренко

«Є люди, які багато чого знають, які мають позитивний досвід розвитку митниці, і не про мене йдеться. Той самий Хорошковський, Макаренко. При них, до речі, митниця була найбільш прозора», – висловлювався про Макаренка у своєму інтерв’ю Орест Фірманюк.

Чия креатура? Закарпатську митницю очолить невідомий інспектор

Орест Фірманюк

Офіційно Фірманюк є власником столичних ТОВ «Валгер груп» та «Бізнес-111», неофіційно куратор та вигодоотримувач групи компаній «Твоя логістика», організатор «сірих» митних схем та один з ключових гравців на ринку контрабанди товарів господарської групи і тканин.

Насправді ж, Орест Фірманюк — контрабандист з великої літери, вихідець із Закарпаття. У вузьких колах відомий як, людина, яка здатна вирішити практично будь-яку проблему.

Його робота полягає в створенні даху нелегального бізнесу і курирування імпорту контрабандних товарів. Процес здійснюється завдяки володінню брокерськими фірмами (відомі скандали з ТОВ «Твоя логістика») і зв’язками у вищих ешелонах влади.

Дуже обережна і скритна особистість, тому мало хто взагалі про нього щось чув, але ті, у кого є товари і їх потрібно ввести на територію України, а в наслідок провести їх митне оформлення, знають його добре.

З черговою зміною влади — він являється одним з головних «смотрящих» на західних та південних митницях України. 

Разом з Макаренком мають неабиякий вплив на кадрові рішення в митній структурі.

Саме Фірманюк стояв за призначенням Віктора Івануса на посаду начальника Закарпатської митниці. Для усіх було зрозуміло, що це кадрове рішення є тимчасовим та базувалося на старій дружбі Фірманюка з місцевим митником Ігорем Стрічиком, який є найближчим другом Івануса.

Пізніше виявилося, що Іванус став незалежною фігурою і відмовлявся грати роль весільного генерала, погоджуючи кадрові та адміністративні рішення, які йому намагалися нав’язати представники Ореста Ф.

Також Віктор Іванус виявився досить принциповим керівником і навідріз відмовився брати участь в брудних схемах головного контрабандиста країни і його десятків брокерських фірм і товаришів контрабандистів. На таку «зухвалість» у Фірманюка аж ніяк не розраховували.

Відтак Орест прийняв рішення про заміну Івануса на більш ручну кандидатуру. І знову його вибір впав на непримітну особу з кола закарпатських митників.

У Києві всерйоз розглядають нову креатуру Фірманюка та Макаренка, головного державного інспектора відділу організації митного контролю та оформлення Закарпатської митниці, Марченка Тараса Олександровича.

Чия креатура? Закарпатську митницю очолить невідомий інспектор

Тарас Марченко

Подейкують, що рішення про призначення фактичної маріонетки контрабандистів, обійдеться вигодонабувачам у скромні 250 тисяч доларів.

Ще нещодавно сам Тарас Марченко неабияк радів призначенню свого однофамільця на посаду Міністра фінансів України, про що підготував цілий допис-дифірамб у соцмережі FB.

Чия креатура? Закарпатську митницю очолить невідомий інспектор

Після коментарів про те чи готується Тарас Олександрович очолити регіональну митницю, інспектор видалив свій пост.

Проте, безтурботні жарти виявилися реальністю по захопленню закарпатської митниці командою Макаренка та Фірманюка. Джерело

Залишити відповідь