Днями обласна влада озвучила, що розглядає варіант локдауну вихідного дня для Закарпаття. Uzhgorod.net.ua поцікавився у головного лікаря Обласної інфекційної лікарні м. Ужгорода Михайла Поляка, чи бачить він доцільність в обмеженнях на вихідні.

«Локдауну вихідного дня вистачати не буде. Не буде. Звісно, це трошки вплине на ситуацію, розповсюдження хвороби буде трошки меншим. Але для того, щоб зменшити кількість інфікувань, людям, перш за все, потрібно дотримуватися простих правил, які ми повторюємо ось уже 8 місяців: маски, соціальна дистанція та миття рук. По можливості, потрібно обмежити пересування вулицею, відвідування магазинів, родичів, а надто – відвідування весіль чи інших гулянь. Інакше медичні установи не справляться з цим усім», – каже Михайло Поляк.

Разом із тим, ситуація критична. Про це вже відкрито говорять як медики, так і представники місцевої та центральної влади. Головна проблема – заповненість лікарень. Пацієнтів просто нема куди класти. А на додачу до всього для лікування медикам не вистачає кисню. Михайло Поляк каже:

«Зараз кисню і ліжок нам уже не вистачає. Ми чекаємо щодня, щоб когось виписати і когось покласти. Сьогодні до нас поступив один чи двоє чоловік. Бо інших ми не можемо прийняти. Кисню у мене вистачає на 40% ліжок. По області – на 30%. А має бути на 80%! Гроші на нього [кисень, – прим. Ред.] є, а купити не можемо. Бо у черзі на закупівлю стоїть уся Україна. Усім треба. І усім не вистачає».

Uzhgorod.net.ua

Залишити відповідь