Чубірко та Балога через Тищенка намагаються відновити роботу незаконних АЗС на Закарпатті

Днями область потрясла новина про те, що Віктор Балога використовуючи голову осередку Слуг Народу Миколу Тищенка намагається отримати контроль над обласною радою та обласною адміністрацією. 

Але все банально простіше та прагматичніше – ГРОШІ.

На виконання доручення Прем’єр-міністра України від 11.03.2021 № 10033/1/1-21 на території області розпочали роботу комісії та оперативні групи з протидії функціонуванню незаконних АЗС, місць роздрібної торгівлі та зберігання пального.

Комісії одночасно почали свою роботу по всій території України, а контролювали роботу голови облдержадміністрацій.

На Закарпатті було припинено діяльність АЗС, які належать представникам ОПЗЖ. Мільйони гривень “чорного налу” проходили повз бюджети громад і осідали у кишенях окремих представників криміналітету Закарпаття.  

Зокрема за ці кошти частково фінансувався канал ОПЗЖ, у якого добре простежується російське спрямування, «Перший кабельний».

Іван Чубірко та інші представники ОПЗЖ почали шукати ситуативних союзників в обласній раді, після того як не знайшли спільну мову із силовиками, для вирішення питання щодо відновлення роботи незаконних АЗС шляхом усунення від цього процесу президентську вертикаль на місцевому рівні.

Але вирішення питання виявилося значно простішим ніж очікували представники ОПЗЖ. 

Перевірки незаконних АЗС почали торкатися і колишнього представника ЄЦ, якого Балога технічно вписав у ряди Слуг Народу на місцевих виборах, Петра Добромільського.

Не таємниця, що під “крилом” Добромільського діє ціла мережа нелегальних АЗС на території Іршавського району.

Джерела в правоохоронних органах повідомили, що перевірки торкнулися і об’єктів Добромільського.

Останній перебуваючи на посаді заступника голови ОДА за квотою Слуг Народу з соціальних питань намагався вирішувати питання шляхом свого службового становища, однак такі спроби не мали успіху, адже питання боротьби з нелегальними АЗС контролювало вище керівництво.

Балога та представники ОПЗЖ, розуміючи що на кону фінансові інтереси самого Добромільського вирішили передати, через останнього, пропозицію Тищенку про можливу співпрацю в обласній раді на взаємовигідних умовах для всіх. 

Така пропозиція була передана Тищенку під час зустрічі з Добромільським. 

Для реалізації задуманого потрібно було отримати контроль над виконавчою гілкою влади, тобто головою Закарпатської ОДА, яку нині займає Анатолій Полосков, якого вважають людиною “Рідного Закарпаття”. 

Однак, як стало відомо, Полосков відмовився виконувати вказівки політичного куратора посилаючись на виконавчу вертикаль, що призвело до відкритого конфлікту.  

Обіцяне питання з відновленням роботи незаконних АЗС на території області почало виходити з-під контролю Тищенка.

Коля “оболонський” вирішив скористатися пропозицією Балоги та представників ОПЗЖ – разом розхитати президентську вертикаль і взяти під контроль виконавчу гілку влади.

Після прибуття на Закарпаття, Тищенко домовився з Балогою та представниками “ОПЗЖ”, “За майбутнє” та “КМКС” про переформатування коаліції в обласній раді для отримання нової ситуативної більшості.

Під час розмови з представниками фракцій “ОПЗЖ”, “За майбутнє” та “КМКС” Микола Тищенко разом з нардепом Михайлом Лабою та головою обласної ради Петровим запевняли останніх що такі дії санкціоновані Офісом Президента України.

А сам Тищенко неодноразово наголошував, що президент його призначив Префектом області і його дії узгоджені у найвищих владних кабінетах.

Однак за інформацією від джерел, жодних вказівок на розхитування ситуації в області та вертикалі виконавчої влади, зокрема Тищенко, не отримував. 

На підтвердження інформації сьогодні раптово з’явилося рішення про скликання чергової сесії обласної ради, де одним з питань порядку денного визначено звіт голови обласної державної адміністрації за виконання програм обласної ради відповідно до делегованих повноважень.

Таким чином Балога та представники Медведчука в області вирішили руками Тищенка переформатувати коаліцію в обласній раді з подальшим наступом на виконавчу гілку влади в області.

Для прикриття своєї діяльності перед вищим партійним керівництвом запропонували заміну Полоскова на Гетьманенка, який є представником ЄЦ та людиною Балоги.

Також як зазначають у ЗМІ готується і заміна голови обласної ради, де Петрова замінять на ще одну людину Балоги, Петра Добромильського, який ситуативно перебуває у фракції Слуг народу, хоча лише місяць назад був вимушений вийти з числа керівних органів Єдиного Центру.

Джерело

Залишити відповідь