Мова йде про Німеччину.

Червень розпочався з показового, в плані тенденцій, затримання в супермаркеті Гіссену (Giessen – нім.), в День захисту дітей, відвідувачі затримали неповнолітнього 17-річного українця, який потягнув з полиць алкоголь, побутову хімію та продукти харчування на 540 €. Про це повідомила поліція Гіссена (див.тут). 

Спецпідрозділ FKS німецької митниці має на меті боротьбу з нелегальним працевлаштуванням

Це вже чітка, невпинно повторювана тенденція. Заробітчани – “чорні”, тобто нелегальні. І тисячі нелегалів- українців стрімко криміналізуються. Про це я вже якось писав (див.тут). Серед червневих затриманих – крадіїв було небагато – чого не скажеш про інші місяці – але, наприклад, серед депортованих з ФРН заробітчан – десятки тих, хто використовував підроблені документи.

Думаю, будь яка скільки освічена людина розуміє різницю: одне діло нелегально працювати і зовсім інше – використовувати для цього ще й підроблені документи громадянина іншої країни. Свідоме користування фальшими документами в усьому світі трактується однаково: це кримінальний злочин, без варіантів. Серед всіх затриманих в червні українців, попались десятки осіб з підробленими документами громадян Румунії, Литви, Латвії. В червні 2021-го, як і в інші “рекордні” місяці по кількості затриманних українців (див., наприклад, тутосьде, або ось тут), головну роль в формуванні сумної статистики відіграв, так званий FKS (Die Finanzkontrolle Schwarzarbeit – нім., див. фото до статті вище) – це спецпідрозділ німецької митниці який опікується виключно роботодавцями, що використовують найманих робітників “в чорну” і, звісно ж, самими “чорними” заробітчанами. Саме FKS, в червні, у співпраці з німецькою поліцією, довів чергове розслідування до логічного фіналу – вже прокурори видавали ордери на затримання і арешт підозрюванних. Це сталося в німецьких містах Дуйсбург (Duisburg – нім.), Гамбург (Hamburg – нім.), Кемпен (Kempen – нім.) – подробиці німецькою знайдете за цим посиланням. Загалом пройшли обшуки в 6-ти офісах та квартирах. Було вилучено документи, мобільні телефони, комп’ютери та близько 18 000 € готівкою. Митниця забезпечує також арешт іншого майна та матеріальних цінностей. Проти 150 нелегальних працівників з України порушені кримінальні справи за незаконний в’їзд до Німеччині, незаконне проживання та працевлаштування. Крім цього, затримано ще 9 підозрюванних – 5 з яких жінки – що вели адміністрування незаконної мережі працевлаштування, рекламу та набір нових гастарбайтерів. Скрупульозно проводячи слідчі дії, прокуратура, FKS та поліція підірвали бандитську мережу, що діяла в галузі логістики. Зокрема, це стосується злочинів торгівлі людьми для експлуатації робітників, утримання та привласнення заробітної плати, несплату внесків на соціальне страхування, підробки документів та відмивання грошей – збитки складають мільйони. Головні обвинувачені по справі наймали робітників переважно з України, Грузії та Республіки Молдова в рамках міжнародної дуже складної мережі. Деякі люди отримували підроблені документи та вивозились у ФРН як ймовірні громадяни ЄС. Залежно від замовлення, вони використовувались, наприклад, для складських робіт, завантаження контейнерів, інвентаризаційних робіт, тощо. Дорожні витрати, гроші за робочий одяг та завищена орендна плата за житло вираховувались з заробітків працівників. При цьому, німецькі фіскали підкреслюють в своєму прес-релізі, що заробітчани “…жили в абсолютно нелюдських умовах…”. Затриманих українців депортували, а роботавці очікують рішення суду – зазвичай це багатомільоні штрафи та тюремні строки позбавлення волі (відомості щодо збитків ФРН від нелегальної праці – знайдете тут). 

 До речі, навіть бувалих та бачивших різне німецьких митників з FKS, приголомшують саме українські “чорні” заробітчани – про це в черговий раз пише Верена Джон (Verena John – нім.) з головного офісу митниці в Мюнстері (Münster – нім., див.тут). Вона описує акцію FKS, під час якої на будівельних майданчиках Гронау (Gronau – нім.) були заарештовані 7-о українців. Митників просто приголомшило, що українські нелегали працювали лише за 4,5 € за годину, при тому, що мінімальна з/п в цій галузі Німеччини встановлена на рівні 12,85 € / 1 год. При цьому й ті копійки, зароблені українцями не віддавали їм повністю – роботодавець примудрився з мізерної зарплатні ще й відраховувати гроші за харчування та проживання. Тож люди діставали лише частку з тих  4,5 €/1 год. і при цьому не мали жодного медичного страхування, не кажучі вже про звичайні речі в цивілізованому світі – як то оплачуванна відпустка, законне право на вихідний та ін. Не дивлячись на певне співчуття з боку правоохоронців, семеро будівельників з України таки депортували – інакше і бути не могло, у ФРН немає виключень з Закону. За власною дурістю і неосвіченністю ці невдахи мало того що були нещадно експлуатовані, так ще й опинилися в порушниках Закону. Втім, навіть “чорні” заробітчани мають право, а головне – можливість захищати себе, вчасно заявивши про те, що вони стали жертвами торгівлі людьми з метою експлуатації на важких працях (подробиці про таку можливість захисту – за цим посиланням). 

Мікроавтобуси з ЄС - на замовлення пригонимо в Україну

Традиційно, в червні значну кількість заробітчан з України затримували і на дорогах Німеччини – як на шляху до праці у ФРН, так і навпаки, вже при поверненні додому з грошима. Про такі затримання повідомляє видання Sächsische ZeitungPresseportal. Більше як 20 осіб депортували з цього приводу, з подальшою кількорічною забороною в’їзду в ЄС – це були як поодинокі мандрівники, що їхали в рейсових автобусах, так і групи заробітчан, що пересувались на мінібусах з українською реєстрацією. Загалом у них вилучили 14 950 € – це і незаконно отриманий прибуток (тобто “чорна” з/п) і суми застави на судові витрати. Ну і нарешті, крім заробітчан та крадіїв, що скінчили в поліції, є ще одна постійна категорія злодіїв з України, яких щомісяця затримують в Німеччині. Це українські далекобійники-п’янички. По дорогах ФРН їздять тисячі далекобійників з різних куточків Європи. Серед них – і серед самих німців, і серед водіїв інших національностей – трапляються великі шанувальники “зеленого змія”. Та все ж саме українці держать в цій сфері першість – і за кількістю порушень та ДТП, а головне – за якістю вчиненого. В червні таких відловили в містах: Верль (Werl – нім.), Сонтра (Sontra – нім.), Альтенбург (Altenburg), Рієсте (Rieste), Дуйсбург (Duisburg – нім.). Безумовними лідерами цього “п’яного рейтингу” в червні стають відразу два навіженних з України. 36-річний українець на підпитку в районі міста Рієсте перекинув фуру на автобані А1, заблокувавши рух на декілька годин. Збитки 100 000 €. Другий – 29-річний українець – “хазяйнував” по п’яній справі в місті Дуйсбург. Цей справив враження на німців, його запам’ятали надовго, написавши в поліцейському прес-релізі: “…залишає поле завалів” на своєму шляху. Прямуючі по автобану А40, він з’їхав з нього на розв’язці Дуйсбург-Касслерфельд. Поперся в місто. Зніс декілька дорожних знаків на вулиці Ам Брінк. Протаранив і знічив будівельну огорожу на дорозі. Під час цього тарану він пошкодив масляний піддон своєї вантажівки, тож всю дорогу він заливав оливою. І все-таки він їхав далі! На вулиці Рурортера зніс трамвайну зупинку і трамвайний семафор, разом з інформаційною вивескою руху трамваїв. Протягнув “трамвайний металолом” ще декілька сотень метрів і, нарешті, зупинився. Прибирання тієї частини міста, де тривав “рейс знищення огорож та знаків” продовжувалось декілька годин. А ви дивуєтесь: чого ж німецькі політики все частіше відвертаються від України?! А насправді – чому?! Українці ж нагадують про себе щомісяця ось такими чудовими новинами в регіональних, місцевих та центральних ЗМІ… 

Джерело

Залишити відповідь