Про це пише Павло Федака у своєму телеграм-каналі:

Ще трохи інфи про полковника СБУ Володимира Микиту, якого останню добу активно “їбашить” російськомовний телеграм та Фейсбук.

Наступний очільник Закарпатської ОДА Віктор Микита зовсім не випадково був обраний президентом на посаду у один з найскладніших політично та економічно  регіонів України. 

До цього у 2019 році подібне антикризове рішення вже приймалося керівництвом держави. Тоді у розпал корумпованості та кримінального безладу в Запорізькій області Зеленский прийняв рішення призначити силовика керувати спецпідрозділом СБУ з метою зачистки регіону від кримінальних авторитетів, «ворів у законі», корумпованих чиновників і правоохоронців.

Журналісти видання «Голос Запоріжжя» (https://golos.zp.ua/stati/225691/itogovyj-otchjot-za-2019-god-zaporozhskoj-monitoringovoj-gruppy-pravoohranitelnyh-vedomstv) та запорізькі активісти звертають увагу, що після призначення Віктора Микити за два роки Запорізька область була зачищена від цих кримінальних елементів. Це відчули усі. Особливо бізнес, який потрепав від рекету.

У грудні 2020 р.в Запорізькій обласній раді назріла політична криза. Активісти зазначили, що тодішній голова ради Віталій Боговін продався опонентам з ОПЗЖ і проголосив себе обраним головою. Однак це були маніпуляції проросійських партій. У Запоріжжя прибув «десант» народних депутатів «Слуг народу» з Києва для врегулювання ситуації. 

Однак, як зазначають джерела, саме СБУ нівелювало основні загрози. Більшість депутатів з проросійських сил були корумповані або мали корупційне оточення. Усі знали, що підрозділ Микити тоді щільно документуавав проросійські сили (https://ua.interfax.com.ua/news/general/761011-amp.html). Окрім того, депутатів блокували і не пускали до сесійної зали невідомі люди з закритим обличчам, які представлялися громадськими організаціями. Цим питанням зайнявся спецпідрозділ. Невідомі розблокували установу не очікуючи на сутичку.

Як наслідок, 24 грудня голову облради Запоріжжя змінили і втримали на цій посаді іншого депутата від «Слуг народу» (https://zaxid.net/v_zaporizhzhi_vtretye_za_devyat_dniv__zminili_golovu_oblasnoyi_radi_n1512333/amp).

Також джерела зазначили, що Микита з перших днів роботи у Запоріжжі близько контактував Гаврилюком Ігорем, який очолював обласне Територіального управління Державного бюро розслідувань, що давало змогу яктивно працювати у бороть з посяганнями на територіальну цілісність та з незаконним обігом наркотиків.

Відсутність інформації про силовика пояснюється тим, що він не публічна людина і не потрапляв у жодні скандали. Але всі підтвердили, що саме його постать тримала в напрузі кримінал області.

За інформацією від джерел саме Микита з самого початку був першою кандидатурою на посаду голови Закарпатської ОДА, після зняття з посади голови обласної ради Олексія Петрова – для стабілізації політичної та криміногенної ситуації в краї. Інші кандидати також розглядалися, але не змогли конкурувати за певним переліком необхідних для керівника Закарпаття якостей.

Залишити відповідь

Цей запис має один коментар

  1. Губернатор

    Нарешті буде адекватний губернатор в Закарпатті