На думку нардепа, Голови Комітету ВР з питань здоров’я Михайла Радуцького влада має дозволяти традиційне навчання в школах та садочках.

Чому під час карантину не закривають заклади освіти?

Кількість випадків захворювання на COVID-19 серед школярів та педпрацівників постійно зростає, втім закривати школи на карантин влада не збирається, і навчання в закладах освіти продовжується. Ситуація з поширенням коронавірусу свідчить, що педагоги й школярі переносять хворобу по-різному: якщо діти легко, то у деяких вчителів її перебіг може бути складним.

Однак Голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та страхування Михайло Радуцький запевнив, що в українських школах учнів та педагогів, хворих на COVID-19, є небагато:

На думку ВООЗ, влада має дозволяти традиційне навчання в школах та садочках і закривати їх тільки за найкритичніших ситуацій. За даними МОЗ, у школах хворіють менше 1% учнів, персоналу та вчителів. Тож наразі діти навчаються, і змін не планується.

Радуцький наголосив на тому, що COVID-19 відрізняється від інших вірусних хвороб тривалим інкубаційним періодом:

Найнебезпечнішою для оточуючих хвороба є за два дні до того, як з’являються перші симптоми, тому велика вірогідність того, що на коронавірус в сім’ї перехворіють всі.

Михайло Радуцький рекомендує надягати маску та дотримуватись дистанції. За можливості, здоровим членам сім’ї варто тимчасово переїхати до іншого приміщення.

Коли в Україні закриватимуть школи на карантин?

Зазначимо, що уряд раніше назвав умови для закриття садочків й шкіл:

  • забороняється відвідування садочків, шкіл та закладів позашкільної освіти тільки у разі коли на самоізоляції через контакт із хворими перебуває понад 50% учнів і персоналу закладу;
  • забороняється відвідувати заклади освіти групами більше 20 осіб.

Залишити відповідь