З 11 лютого в Закарпатській області почне діяти “червоний” рівень епіднебезпеки. Відповідне рішення ухвалили під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 8 лютого. 

Важливо, що обмеження не діятимуть, якщо 100% співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) повністю імунізовані та мають “зелений” COVID-сертифікат або чинний негативний результат тестування на COVID-19 (ПЛР або тест на антиген), або сертифікат про одужання від коронавірусної хвороби. 

Щодо роботи транспорту, якщо місцева влада не прийме додаткових обмежень, то автобуси та маршрутки можуть курсувати у звичайному режимі (але кількість пасажирів у них має не перевищувати кількості сидячих місць, а масковий режим є обов’язковим). Адже постанова Кабміну № 1236, яка регулює карантинні правила в Україні, не передбачає суворих заборон на роботу локального громадського транспорту у тих містах, які опинилися в “червоній” зоні.

Проте адміністрації міст, а також регіональні комісії ТЕБ та НС можуть запроваджувати власні додаткові умови для роботи громадського транспорту. 

Для міжобласного транспорту діятимуть суворіші обмеження. 

Міністрество охорони здоров’я України також повідомило, що для міжрегіональних поїздок у громадському транспорті потрібно використовувати один із вказаних вище COVID-документів. Водночас дозволяється використання “жовтого” COVID-сертифіката або довідки про отримання однієї дози вакцини.

Залишити відповідь