30 липня голова Іршавської РДА Іван Завидняк провів робочу нараду з сільськими головами району з питань наповнення бюджету.

На сьогодні склалася напружена ситуація з виконанням районного та сільських бюджетів. Зважаючи на важливість даного питання, було вирішено ініціювати робочу нараду за участі голови районної ради Віктора Симканинця, начальника фінансового управління райдержадміністрації Оксани Симчик, представників Іршавського відділення Хустської ОДПІ.

Під час засідання обговорено шляхи наповнення бюджету та проблемні питання, що виникають у процесі роботи з суб’єктами господарювання.

Крім того, представники Іршавського відділення Хустської ОДПІ роз’яснили правила сплати податку на нерухоме майно та розповіли про особливості сплати земельного податку.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Симчик інформувала присутніх щодо стану очікуваного виконання місцевих бюджетів району за січень-липень 2020 року.

Оксана Михайлівна повідомила, що станом на 1 липня 2020 року ми маємо недовиконання бюджету. «За минулий звітній період (січень-червень) недовиконання зведеного бюджету району складало 869,7 тис.грн. Ситуація щодо зменшення надходжень доходів до місцевих бюджетів району із місяця в місяць погіршується. Невтішна ситуація у наповненні і районного бюджету. В цілому за всіма джерелами доходів загального фонду районного бюджету очікується недовиконання на 11,5% або ж на 5,6 млн.грн., у тому числі по основному джерелу доходів – ПДФО на 5,5 млн.грн.», – зазначила Оксана Михайлівна.

Начальник фінуправління також назвала підприємства, у яких зафіксовано зменшення надходжень ПДФО у порівнянні з минулим роком.

Загальна сума недоїмки по району 4 883,4 тис. грн. станом на 1.07.2020 року, зафіксовано такі обсяги в розрізі джерел доходів:

777,7 тис.грн. – земельного податку з юридичних осіб;

850, 0 тис.грн. – земельного податку з фізичних осіб;

396, 0 тис.грн. – орендної плати з фізичних осіб;

1 158, 4 тис.грн. – єдиного податку.

Питання держбюджету – наша спільна робота – зазначив голова РДА. Ми повинні зосередити основну увагу на пошуку резервів у наповненні місцевого бюджету.

Іван Іванович звернувся до всіх керівників органів місцевого самоврядування взяти під контроль стан виконання плану доходів місцевого бюджету в розрізі кожного джерела доходів, сприяти у ліквідації податкового боргу, а також у питаннях легалізації найманої робочої сили.

Очільник району повідомив, що наступного тижня проведе зустріч з суб̍єктами підприємницької діяльності, які є джерелом формування доходів районного бюджету.

 Підбиваючи підсумки, голова РДА звернув увагу присутніх на те, що для подальшого зростання рівня наповнюваності бюджету району слід працювати над покращенням надходжень податків та зборів до місцевих бюджетів, належного їх спрямування на першочергові цілі та заходи. «Зрозуміло, що це справа не одного дня. Але у тісній співпраці можна вирішити будь-які проблеми. Райдержадміністрація, у свою чергу, готова допомагати будь-якій громаді у вирішенні проблем, які виникають під час роботи», – каже керівник району.

 Шановні платники податків!

Звертаємося до вас з проханням до 1 вересня 2020 року погасити заборгованість зі сплати податків та зборів до бюджетів усіх рівнів та не допускати в подальшому виникнення боргу.

З метою уникнення штрафних санкцій та інших наслідків, що виникають при несплаті або несвоєчасній сплаті податку, бути пильними та не допускати заборгованості перед бюджетом.

Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та карну відповідальність.

Джерело

Залишити відповідь