🔻 Незважаючи на обмеження, на сьогодні в Польщі мали відкритися 120 готелів, ресторанів, барів та кав’ярень. Адже багато підприємців опинилося на межі банкрутства.

🔻 Обмеження повинні були діяти до 18 січня, проте через пандемічну ситуацію уряд вирішив продовжити їх до кінця місяця.

🔻 Особливо активно протестують підприємці з Підгалля, де зосереджені зимові курорти. Там розгорнулася ініціатива «Ґуральське вето», яка об’єднала кількасот бізнесменів.

🔻 У Варшаві вже відкрилося кілька ресторанів. Щовечора працює популярний пивний бар PiwPaw. Із чотирьох таких закладів до сьогодні дожив тільки один. Борги, спричинені пандемією, настільки непомірні, що бар навіть розпродує келихи, в яких подавав напої. Власник у відчаї.

🔻 Зараз PiwPaw працює як «Пивна академія», де буцім проходить навчання: пиво — навчальний матеріал, а гостям видають сертифікат участі.

🔻 «Через три дні я повинен заплатити 250 тисяч злотих боргу за оренду. Не знаю, що буде через тиждень. Можливо, мене за борги посадять. А може, я вчиню самоспалення під канцелярією прем’єр-міністра, бо такі думки вже почали з’являтися», — зізнається власник бару. 

🔻 Віцеміністр Ярослав Ґовін заявив: підприємців, які порушуватимуть обмеження, можуть позбавити підтримки в рамках т. з. Антикризового щита 2.0. За інформацією уряду, допомога для малих та середніх підприємств становитиме 13 млрд злотих, а для великих — 25 млрд.

Залишити відповідь