До НАБУ, ДБР, прокуратури та поліції Закарпатської області надійшло депутатське звернення щодо імовірних фактів корупції міського голови Ужгорода Богдана Андріїва та посадовців мерії. Депутат міськради від партії “Патріот” Сергій Варцаба хоче правової оцінки дій чиновників, які “разом із залученим підрядником ТОВ «Унг-електро-сервіс», умисно, за попереднім зговором з останнім, з метою особистого збагачення та наживи, розкрадали на встановленні та ремонті святкової ілюмінації виділені сесією міської ради грошові кошти місцевого бюджету в особливо великих розмірах”.

Про це депутат Сергій Варцаба повідомив Резонансу 3 жовтня 2019 року.

– У разі виявлення кримінально-караних діянь очікую, що вказані факти будуть внесені до ЄРДР за ст. ст. 364, 366 191 Кримінального кодексу України, – акцентував він.

За даними депутата, ТОВ «Унг-електро-сервіс» була створена “саме під участь у конкурсах на закупівлю святкової ілюмінації 18.01.2017 року з статутним капіталом 5 000 грн”.

Крім того, як видно, з актів виконаних робіт, вказане підприємство включило до них роботу машин та механізмів, які відсутні на балансі підприємства і не взяті в оренду, чим умисно збільшені витрати на виконані роботи для заволодіння коштами місцевого бюджету, – йдеться у депутатському зверненні. – Так, міський голова Андріїв Б.Є., маючи на меті заволодіння грошовими коштами місцевого бюджету, з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення, вступив в зговір з підлеглими працівниками ДМГ, яким доручив підготувати зміни до «Програми реконструкції та капітального ремонту мережі зовнішнього освітлення», які сам особисто підписав та подав на депутатські комісії для позитивного висновку, після чого, особисто дав вказівку винести на сесію міської ради проект рішення «Про зміни до Програми реконструкції та капітального ремонту мережі зовнішнього освітлення міста Ужгород на 2017-2020 роки», куди вперше включили пункти переліку вулиць, де буде встановлюватись святкова ілюмінація. У відповідності до Додатку 1 до рішення Ужгородської міської ради від 16.11.2017 р. № 867 «Про зміни до Програми реконструкції та капітального ремонту мережі зовнішнього освітлення міста Ужгород на 2017-2020 роки» сесією міської ради було виділено 2 069 000 грн. на облаштування святкової ілюмінації.

– Жоден правоохоронний орган не перевіряв фактичну наявність реального встановлення та кількості святкової ілюмінації на виділену суму коштів, – підкреслив Варцаба. І додав, що вже цього року, “відчуваючи безкарність за вчинені попередні дії щодо розкрадання коштів місцевого бюджету, міський голова Андріїв Б.Є., повторно, продовжуючи свій умисел по заволодінню грошовими коштами місцевого бюджету, вступив в зговір з працівниками ДМГ та доручив підготувати нові зміни до «Програми реконструкції та капітального ремонту мережі зовнішнього освітлення», які сам особисто підписав та подав на депутатські комісії для отримання позитивного висновку, після чого, дав вказівку винести на сесію міської ради проект рішення №1447 від 28.02.2019 р. «Про зміни до Програми реконструкції та капітального ремонту мережі зовнішнього освітлення міста Ужгород на 2017-2020 роки», куди включили п. 3 Капітальний ремонт святкової ілюмінації» на загальну суму 3 140 000 грн”.

8 серпня 2019 року зареєєстровано кримінальні провадження за №№ 42019071030000119, 42019071030000118 відносно посадових осіб Ужгородської міськради щодо підроблення документів, з метою приховування відсутності робіт з капітального ремонту святкових ілюмінацій в місті, – поінформував Резонанс представник “Патріоту”.

НАБУ, ДБР, прокуратура та поліція Закарпаття "взялася" за мера Ужгорода
НАБУ, ДБР, прокуратура та поліція Закарпаття "взялася" за мера Ужгорода
НАБУ, ДБР, прокуратура та поліція Закарпаття "взялася" за мера Ужгорода

Він висловив сподівання, що правоохоронці адекватно відреагують на “злочинну діяльність по особистому збагаченню посадових осіб Ужгородської місьради у змові з підрядниками, які встановивши частину святкової ілюмінації у 2017 році на суму понад 2 млн грн, примудрилися через два роки здійснити її капітальний ремонт або взагалі приховали відсутність робіт на загальну суму 3,14 млн грн, чим завдали збитків місцевому бюджету”.

Сергій Варцаба зауважив, що у разі відсутності відповіді на його звернення, він позиватиметься до суду щодо бездіяльності правоохоронців

Залишити відповідь