Про проблему на Ужгородщині написав  Ярослав Білень. Далі передаємо допис мовою оригіналу.

“Бізнес на смерті організували в Оноківцях. Прибутковий, цинічний і абсолютно незаконний. Про проблему в селі знають чи не в кожній хаті: на сільському цвинтарі буквально продають місця для поховань мешканцям Ужгорода та району. Тариф – від 40 до 50 тисяч гривень за місце. Гроші йдуть напряму в кишеню одному добре відомому в Оноківцях «бізнесмену». Село втрачає землю котрої і так мало і при цьому не отримує жодної копійки із сотень тисяч, котрі нахабно йдуть в кишеню депутату.

Сьогодні черговий такий випадок. На цвинтарі вже вирита свіжа могила, а у селі ніхто не має уявлення для кого, бо з місцевих мешканців на щастя ніхто не помирав. У комунальному підприємстві, яке завідує цвинтарем, відмовляються пояснити, для кого готують поховання. Тільки традиційно розводять руками і опускають очі. Сказати їм, судячи з усього, нічого.

І ось питання: чи довго ще жителі Оноківців терпітимуть ці схеми і нахабне розкрадання села просто посеред білого дня? Чи нарешті настав час вирішити цю проблему? Тим більше, що рішення довго шукати не потрібно: повертаємо голів церковних громад до складу виконкому сільської ради і вони надалі контролюють виділення земель під поховання. Якщо ця земля виділяється платно для поховань жителів інших населених пунктів, кошти обов’язково надходять до бюджету громади. А не в кишені злодіїв!”

Залишити відповідь