Наприкінці липня в Єревані, де від початку повномасштабного вторгнення прийняли більше 6 тисяч переселенців з України, відбувся форум «Виклики ХХІ століття. Проблеми біженців», організований соціально-благодійною громадською організацією «Український форум». Більшість із переселенців – це вірмени, які є громадянами України. Саме завдяки наполяганню Спілки вірмен України їм дозволили отримувати статус біженця. А це передбачає змогу користуватися всіма благами держави, крім можливості брати участь у голосуванні.

"Більшість вірмен підтримує Україну. Адже Вірменія пережила військові часи у себе, тому добре знає, про що насправді йдеться", - Арсен Мелкумян став учасником форуму у Єревані (ФОТО)

На форум з’їхалися представники Спілки з різних регіонів України. Закарпаття представляв депутат Ужгородської міської ради Арсен Мелкумян. За його словами, під час зустрічі в Єревані обговорили низку питань, пов’язаних з допомогою Україні, зокрема її вірменській спільноті в Україні, яка до війни налічувала близько 400 тис. осіб. Зрозуміло, що зараз ситуація зовсім інша, тому її вивчають, аналізують. Посольство Вірменії в Україні активно долучається до різного роду заходів з підтримки громадян України. Виділили, зокрема, кошти дітям на оздоровлення в таборах Вірменії, допомагають ліками.

«За час мого перебування у Вірменії пересвідчився, що більшість вірмен підтримує Україну. Вони вболівають за свободу українців. Адже Вірменія пережила військові часи у себе, тому добре знає, про що насправді йдеться. Залежність від росії там існує. Ситуація у Нагірному Карабасі геть погана. Але цей народ сильний духом, тому є віра та впевненість, що з допомогою світу вдасться припинити втручання росії у внутрішні справи Вірменії, – розповів Арсен Мелкумян. – Дипломатія зараз є справою не тільки послів і посольств. На рівні людей, спільнот теж потрібно налагоджувати зв’язки. Маємо розкривати себе людям на Заході на міжособистісному рівні, показувати, що ми освічені, культурні, маємо потенціал…».

"Більшість вірмен підтримує Україну. Адже Вірменія пережила військові часи у себе, тому добре знає, про що насправді йдеться", - Арсен Мелкумян став учасником форуму у Єревані (ФОТО)

Довідково. 2011 р. у Вірменії проживало 1176 українців (відповідно до перепису населення 2001 року – 1633 етнічних українців). З метою проведення роботи, спрямованої на задоволення потреб вірменського українства, збереження та пропаганду української культури, традицій, звичаїв 1995 р. було створено безпартійну неприбуткову громадську організацію – Федерацію українців Вірменії «Україна», яка є членом Світового конгресу українців та Української світової координаційної ради. У 2003 році Федерація була офіційно зареєстрована Міністерством юстиції Республіки Вірменія. НКО Український форум, зареєстрована 17 травня 2022 р. в Єревані, – це громадська ініціатива допомоги українцям у Вірменії на базі української спільноти.

Залишити відповідь