Більшість у Закарпатській облраді: Рідне Закарпаття та Слуга Народу можуть опинитись в опозиції?  

За інформацією джерел @erospista, наразі триває активна фаза кулуарних перемовин щодо створення майбутньої коаліції у Закарпатській обласній раді, де мандати отримали представники 8 політичних сил (64 обранці): Рідне Закарпаття (12), Слуга Народу (11), Батьківщина (8), КМКС (8), Команда Андрія Балоги (7), ЄС (6), За Майбутнє (6) і ОПЗЖ (6). 

Розглядаються 2 кейси щодо майбутньої більшості в облраді, які мають однакові шанси на реалізацію вже найближчим часом. 

Перший – Рідне Закарпаття, Слуга Народу, Батьківщина і КМКС (12+11+8+8=39). 

Задовго до 25 жовтня Рідне Закарпаття і Слуга Народу мали негласну домовленність про створення більшості в облраді “на двоих”, довіряючи високим рейтингам соцопитувань. Але замість 50% голосів отримали лише 35%, що змушує їх шукати підтримку ще 2 політсил, що виявилось нелегким завданням. Тріщину дає Батьківщина, яка принципово підтримує Богдана Андріїва на пост мера Ужгорода, і, за інформацією @erospista, вступить у коаліцію за умови “зливу” Ужгорода на користь команди Андріїва-Ланьо. Однак, для “слуг” Ужгород – критично важливий і є чи не єдиним партійним показником у Західній Україні та на контролі ОП, що робить це питання риторичним. 

До цього всього приєднується і Василь Брензович з КМКС, який так само не дав остаточної відповіді Валерію Лунченко про участь у більшості, лобіюючи максимально вигідні умови. 

Другий кейс – Батьківщина, КМКС, Команда Андрія Балоги, ЄС, За Майбутнє (8+8+7+6+6=35). 

За інформацією джерел @erospista, другий кейс виник одразу після оголошення попередніх результатів виборів, враховуючи інформацію про те, що нардеп Віктор Балога (КАБ), не без посередництва Олександра Ледиди (За Майбутнє) зміг відновити давні контакти з Михайлом Ланьо (Батьківщина), а можливо і з людьми екс-президента Петра Порошенка на Закарпатті (ЄС), які так само прагнуть увійти до більшості, але без “Слуг народа”. 

Як і у першому випадку, КМКС також не дав остаточної відповіді, продовжуючи грати на “два фронти”, а вірніше, у своїх інтересах.      

“Сірою конячкою” залишається ОПЗЖ, які так само мають бажання увійти до більшості, але без провладної партії та без ЄС. Тому у будь-який момент вони можуть переметнутись або в один табір, або в інший. 

22 листопада в Ужгороді відбудеться другий тур виборів (про який ми напишемо пізніше), що і стане ключовим фактором у формуванні більшості Закарпатської обласної ради. 

✅ Підписуйтесь на @erospista – лише найцікавіше для Вас  ✅ 

https://telegra.ph/vibori2020-11-15

Залишити відповідь