Одразу після оприлюднення результатів виборів до Закарпатської облради, депутати розпочали переговори щодо створення більшості та обрання голови. Наразі на крісло очільника обласної ради претендують найнесподіваніші кандидатури. Про це пише-розмірковує один із закарпатських інтернет-ресурсів.

Білецький, Ледида, Крулько чи Петров? Стали відомі кандидати на посаду голови Закарпатської облради

 Традиційно більшість мали б формувати лідери перегонів «Рідне Закарпаття» та «Слуги народу», однак, у них не так уже й багато союзників, оскільки навіть дрібні фракції виставляють свої умови і мають амбіції очолити раду.

Отож, на посаду голови облради нині від «Рідного Закарпаття» претендує депутат кількох попередніх скликань, екс-голова бюджетної комісії облради, колишній член партії “Фронт Змін” та соратник співзасновника “Рідного Закарпаття” нардепа Валерія Лунченка Мирослав Білецький. Білецький із 6668 голосами став абсолютним лідером серед усіх кандидатів. Від «Слуг Народу» раду має бажання очолити діючий губернатор Олексій Петров, який працював у центральному апараті СБУ та очолював Кіровоградське обласне управління цієї структури.

Свою коаліцію із колишніх регіоналів, які нині пройшли від проданої «Батьківщини», «ОПЗЖ» та «За мабутнього», має бажання створити, ставши головою облради і Олександр Ледида. Ледида відомий тим, що очолював “Партію регіонів” на Закарпатті та був головою ОДА за часів Януковича. Зараз Ледида перефарбувався у фіолетовий колір. Звісно, Ледида може отримати підтримку, адже його колишні соратники-регіонали є майже у кожній партії. «Батьківщина», яку нардеп Крулько продав регіоналам Михайлу Ланю (Блюку) та братам Андріївим за 400 тис доларів, теж має амбіції зі створення більшості, пропонуючи обрати головою Олександра Кеменяша. Кеменяш відомий як учасник кримінальних угруповувань у 90-х та “мінеральний король” нині, оскільки має значні потужності з розливу мінеральної води. До “чест” і Кеменяшу, він з 2000-х років не зраджує кольорам “Батьківщини”, очолюючи з того часу обласну організацію.

Звісно, цей варіант можливий лише за умови роздачі портфелів голів бюджетної комісії та заступників іншим лівим коаліціянтам.

Втрутитися у переговорний процес може і Віктор Балога. З одного боку він формував разом з Ледидою списки “За майбутнього”, а з іншого, у раду пройшла партія його сина “Команда Андрія Балоги”. Однак, серед цієї партії, як і серед ЄС немає фігури, яка б претендувала на голову і влаштовувала всі фракції.

Угорці, як і 5 років тому стали козирною картою і вирішальними у створенні коаліції. Тому, у будь-якій конфігурації за приєднання вони отримають знову посаду заступника голови ради. Ним, очевидно, буде Василь Брензович.

Претензії на керівництво радою озвучив і одіозний керівник обласного осередку ОПЗЖ Іван Чубирко. Чубирка судили за викрадення 4000 бюлетенів на мукачівських виборах 2004 року. Будучи швагром та товаришем Медведчука, він веде проросійську політику на Закарпатті.

Хто ж насправді очолить закарпатський парламент, стане відомо уже після 2 туру виборів в обласному центрі, які, очевидно, внесуть свої корективи у цей пас’янс.

Джерело

Залишити відповідь