Понад 1800 дітей віком до 17 років щепили на Закарпатті від коронавірусу. Про це станом на 23 листопада повідомила Суспільному головна епідеміологиня краю Вікторія Тимчик. Каже: такі дані від початку вакцинальної кампанії.

14-річний ужгородець Дмітрій вакцинувався від COVID-19. Хлопець розповідає: щепитися вирішив, бо хоче вберегтися від важкого перебігу хвороби, якщо інфікується коронавірусом.

“Батьки не наполягали, але давали раду, щоб я вакцинувався, але це зараз єдина можливість, єдиний захист від коронавірусу, тому я вирішив, що так, я з ними згоден і пішов вакцинуватися, — розповів хлопчик. — Я мав заповнити папірець, де були питання, ну, наприклад, як мене звати, де я живу, дату народження, які у мене супутні хвороби. Коли мені вже хотіли робити укол, я хвилювався, але я розумів, що це треба, тому я прийняв це. Було зовсім не боляче, але десь через годин сім рука, де мене вакцинували, те місце почало боліти”.1821 дитину вакцинували від коронавірусу на ЗакарпаттіСуспільне Закарпаття

Також, за словами хлопця, в нього на кілька годин підвищилася температура. Інших реакцій організму не було.

Працівниця 6-ї амбулаторії міста Ірина Кулик розповідає: обов’язкова умова для щеплення дітей до 17 років — це огляд у сімейного лікаря, згода одного з батьків та наявність інших необхідних вакцин у календарі щеплень.

“Є бажання дитини, є згода мами, чи бажання мами, тата, вони відвідують свого сімейного лікаря чи педіатра, здійснюється огляд і обов’язково дитина має бути щеплення, і тоді звертаються безпосередньо на вакцинацію, — пояснила лікарка. — Я не можу сказати, що охочих багато, все ж таки був більший наплив діток — це діти-студенти. А якщо ми говоримо про саме 12+, то наразі це тільки набуває поступово обертів. Приходять батьки, приходять дітки, такі які є дуже свідомі, звісно, але все ж таки це більш підлітковий вік, скажу так”.1821 дитину вакцинували від коронавірусу на ЗакарпаттіСуспільне Закарпаття

З-поміж перших вакцинованих дітей від коронавірусу в Ужгороді були ті, котрі мають супутні хвороби, — каже головна сімейна лікарка міста Тетяна Козак.

“З 2 серпня вже дозволено було за наказом міністерства вакцинувати дітей з 12 років за показами, — сказала Тетяна Козак. — Діти переносили, як правило, досить легко, єдине — були випадки, коли просто боялися, страх, і тоді були такі не втрата свідомості, а переляк. Але інших таких побічних дій не було у дітей. Вони досить добре переносять вакцинацію”.

Всіх дітей віком від 12 років дозволили щепити в жовтні. Станом на 23 листопада в Ужгороді їх вакцинували понад двісті. На Закарпатті — понад 1800, — каже епідеміологиня Вікторія Тимчик.

“Першу дозу отримали 1129 діток віком від 12 до 17 років, завершили вакцинацію, тобто отримали дві дози, 692 діток. Наразі вакцину, котру ми використовуємо, це є виключно Comirnaty/Pfizer, тому що саме вона пройшла клінічні випробування і поки що є рекомендовано для використання для дітей”.

За словами головної сімейної лікарки Ужгорода, щеплення від коронавірусу дітям можна зробити в пунктах вакцинації, а також у чотирьох амбулаторіях міста: третій, четвертій, сьомій і восьмій. В області — в усіх колишніх районних центрах.

ДЖЕРЕЛО

Залишити відповідь