Фахівці органів Пенсійного фонду області продовжують роз’яснювати нововведення в законодавстві. Начальник головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек, провела низку зустрічей в трудових колективах, зокрема – з медичними працівниками Ужгородської міської клінічної лікарні та обласного кардіодиспансеру.
Йшлося про основні положення пенсійної реформи, поняття трудового і страхового стажу, яким має бути мінімальний страховий стаж для отримання права на пенсію, починаючи з 1 січня 2018 року тощо.
– З 1 січня 2018 року особа, яка досягла 60-річного віку, для отримання права на пенсію має мати щонайменше 25 років страхового стажу. Якщо ж вона матиме від 15-ти до 25-ти років, то зможе вийти на пенсію в 63 роки. Маючи стаж від 15 до 16 років, зможе вийти на пенсію в 63 роки. При цьому слід врахувати, що з кожним наступним роком до цього необхідного страхового стажу додаватиметься 1 рік, – підкреслила А. Пентек. – Тому, мабуть, всі ми добре розуміємо, наскільки важливе офіційне працевлаштування, при якому повною мірою роботодавець сплачує відрахування в Пенсійний фонд. До того ж, хотіла б звернути вашу уваги ще на три мотивації на користь легалізації трудових відносин: так, сьогодні, ви молода, здорова й успішна людина, але завтра, не дай Боже, захворіли, отримали інвалідність, але пенсію отримувати не зможете, бо не маєте необхідного страхового стажу. Або ще трагічніше: батько чи мати помирає, а діти з тієї ж причини, що і в першому випадку, не можуть отримати пенсію по втраті годувальника. Тому я завжди кажу: «Думайте про пенсію змолоду, бо в старості вже буде пізно».
А. Пентек докладно зупинилася на особливостях призначення пенсій за вислугою років, що безпосередньо стосується медичних працівників.
– В новому Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» збережено норму про пенсії за вислугу років. Педагоги і медичні працівники, які на 1 квітня 2015 року мають спеціального стажу 25 років чи на 31 грудня 2015 року – 25 років 6 місяців, мають право вийти на пенсію за вислугою років незалежно від віку. Але при цьому є умова: особа після виходу на таку пенсію повинна звільнитися з роботи за спеціальністю, яка дає їй право на пенсію за вислугу років.
Анастасія Пентек роз’яснила присутнім й інші нововведення в системі пенсійного забезпечення, зосередившись на позитивних новаціях нового законодавства, а також відповіла на запитання присутніх.