На фестивалі «Закарпатське Божоле 2019» 15-17 листопада в Ужгороді представлять новинки, до прикладу, Pet-Nat – натуральне ігристе або ще його називають селянське ігристе і продовжать сприяти поширенню культури споживання вина.

14 жовтня в Ужгороді символічно відкоркують першу бочку вина з цьогорічного врожаю (ФОТО)

Про ці та інші особливості цьогорічного ужгородського свята молодого вина йшлося на брифінгу в Ужгородській міській раді.

Міський голова Богдан Андріїв нагадав, що «Закарпатське Божоле» розпочнеться у четвер, 14 листопада, традиційно із символічного театралізованого відкорковування першої бочки вина цьогорічного врожаю. Дегустувати ж і придбати молоде вино можна буде в історико-культурному комплексі «Совине гніздо», там же розмістяться сировари, поруч, у скверику, будуть страви закарпатської кухні.

Голова Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття Олександр Ковач зазначив, що це «Закарпатське Божоле» – уже 12-те, а це – солідний вік для фестивального руху. Ужгородське свято молодого вина дає можливість і в середині листопада, у найбільш депресивний туристичний період, залучити туристів, заповнити готелі.

Традиційно на фестиваль допускаються лише молоді вина, так само традиційно заборонені плодово-ягідні. Особливість «Закарпатського Божоле» – можливість скуштувати саме вино, яке народилося. За словами Олександра Ковача, при цьому традиційно не проводять жодних дегустаційних, «відбіркових» комісій, бо оцінювати молоді вина не коректно, вони за кілька місяців трансформуються у зовсім інші напої.

Олександр Ковач наголосив, що буде потужне представництво виноробів, адже цей рік був хорошим, хоч і не найкращим для виноробів. На фестивалі передбачено 38 місць, для членів Спілки, уже пройшло жеребкування на 24 із них. «Буде гарне представництво сироварів, приємна атмосфера, – додав Олександр Ковач. – Чималу частину роботи взяло на себе комунальне підприємство «Під замком» – формування яскравої музичної програми, промоцію. Теж уже традиційно проведемо благодійний аукціон: кожен винороб представить пляшку ексклюзивного вина, яке не можна буде придбати на фестивалі, і таким чином зберемо кошти для доброї справи. Торік для волонтерів так зібрали майже 6 тисяч гривень. Тому запрошуємо всіх, особливо колекціонерів, на аукціон, за попередніми планами, він стартує о 15.00 у суботу, 16 листопада».

Заступник директора комунального підприємства «Під замком» Федір Коваль розповів, що біля «Совиного гнізда» встановлять велику сцену, у суботу виступлять етногрупи «Анця» і «Рокаш», а у неділю – володар І премії у жанрі «Рок музика» ювілейної «Червоної рути 2019» – гурт «Вандор».

«На постійні основі хочемо відмовитися від пластикових стаканів, тому пропонуватимемо відвідувачам бокали. Їх можна буде отримати за 50 гривень, а після дегустації продукції виноробів, представленої на фестивалі, за бажання, здати і повернути собі цю суму», – сказав Федір Коваль.

Місця для виноробів визначають жеребкуванням, кошти за них надійдуть у безготівковій формі на рахунок комунального підприємства, за них, зокрема, забезпечуватимуть обслуговування фестивалю, забезпечення електроенергією, прибирання сміття тощо.

Міський голова Богдан Андріїв наголосив, що «Закарпатське Божоле» – це не лише можливість скуштувати вино і придбати хмільний напій – це і продовження популяризації культури виробництва і споживання вина, будуть лекції від фахівців про вирощування лози, як і з чим пити вино тощо. «Запрошуємо ужгородців і гостей нашого міста 15-17 листопада, брати із собою треба тільки хороший настрій, все інше обов’язково буде на фестивалі», – підсумував міський голова Ужгорода. 

14 листопада в Ужгороді символічно відкоркують першу бочку вина з цьогорічного врожаю
14 листопада в Ужгороді символічно відкоркують першу бочку вина з цьогорічного врожаю
14 листопада в Ужгороді символічно відкоркують першу бочку вина з цьогорічного врожаю
14 листопада в Ужгороді символічно відкоркують першу бочку вина з цьогорічного врожаю

Залишити відповідь