13 січня ректор Ужгородського національного університету Володимир Смоланка на зборах трудового колективу підсумував діяльність вишу у 2019 році. Засідання розпочали святково: представники Заслуженого академічного Закарпатського народного хору виконали колядки. Відтак пролунав Гімн України.

У конференц-залі зібралися близько 350 делегатів трудового колективу, а також члени наглядової ради УжНУ, зокрема голова національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергій Квіт, академік Національної академії мистецтв України Володимир Микита, голова правління «Комінвестбанку» Мирослав Гісем.

У доповіді ректор звернув увагу на поліпшення позицій УжНУ в міжнародних рейтингах, міжнародну співпрацю, профорієнтаційну роботу, результати вступної кампанії, наукову діяльність.

Володимир Смоланка

Рейтинги. У 2019 році серед інших українських університетів УжНУ закріпився на 13-му місці в Scopus та на 14-му – у Webometrics, посів 24 позицію у SCImago Institutions Rankings. Крім того, закарпатський ЗВО вперше включили до міжнародного рейтингу QS World University Rankings by Region, виш став 11-им серед 20 вітчизняних університетів.
Профорієнтація. Для 600 учнів організовано День відкритих дверей, для 60 найкращих школярів — Літній університет. Ужнівці відвідали 27 закладів освіти Закарпаття та 22 Львівщини. Брали участь у VIII Міжнародній виставці «Вища освіта» у Львові, Міжнародній спеціалізованій виставці «Освіта та кар’єра» у Києві, ярмарках кар’єри, вакансій. До того ж абітурієнти мають змогу дізнатися про УжНУ із сторінок університету в соцмережах.

Успішна вступна кампанія. У 2019 році на бакалаврат і магістратуру медичного спрямування зараховано понад 2600 першокурсників, що перевищило попередні показники на 6 %. Магістрантів прийняли на 9 % менше. Це загальноукраїнська тенденція, оскільки впроваджено вступні іспити у вигляді тестування.

Таким чином, в Ужгородському університеті здобувають фах понад 14 800 студентів (із яких понад 1400 — іноземні), а отже, за словами ректора, це робить УжНУ одним із 12 найбільших вишів країни. Склад науково-педагогічних працівників такий: 151 професор, 723 доценти, 413 асистентів.

З якими результатами УжНУ розпочинає новий рік?

Наука. Торік науковці УжНУ захистили 30 кандидатських, 9 докторських дисертацій, опублікували 138 статей у наукометричній базі Scopus, що перевищує показники 2015 року майже на 75 відсотків. До наукової роботи активно залучають і студентів. Так, у щорічному конкурсі стартапів представлено 15 проєктів. Переможці мали можливість відвідати Кальмар (Швеція).

Інноваційний розвиток. Підписано Меморандум про співпрацю з Національним інститутом стратегічних досліджень при Президентові України, Меморандум про науково-практичну співпрацю із Закарпатською ОДА.

З якими результатами УжНУ розпочинає новий рік?

У контексті Меморандуму про співпрацю між УжНУ та Ужгородською міською радою створили студпростір Aura Academica, облаштовано зону відпочинку на факультеті іноземної філології, 60 студентів пройшли стажування в міськраді, відбулася презентація університету на основній виставці Hobit у Дармштадті (Німеччина).

Відкритий відеокурс лекцій «Зарубіжна література ХХ століття» декана факультету іноземної філології Михайла Рошка, знятий Медіацентром УжНУ, розміщено на сайті Prometeus.

Міжнародна співпраця. УжНУ долучився до масштабних проєктів із загальною сумою залучених коштів 71059,45 євро. Також торік виграно 6 нових міжнародних проєктів, реалізація яких триватиме 24 місяці (очікувана сума грантів — понад мільйон євро).

До того ж більше 100 студентів УжНУ брали участь в академічній мобільності, своєю чергою, УжНУ прийняв близько 20 іноземців, які впродовж семестру навчалися в нашому виші.

Сергій Квіт
Сергій Квіт

Студентське життя. Традиційно вихованці вишу стали призерами конкурсів, змагань, олімпіад різних рівнів. Відбулися щорічні заходи «Міс УжНУ», «Скалка-фест», «Ліга сміху», «Битва інтелектів», Тиждень студента, Тиждень студентської дружби, дні підрозділів. Ужнівці долучилися до благодійних, екологічних акцій. В університеті відбулися загальноуніверситетські спартакіади.

В.Смоланка відзначив: «Кожен із працівників доклав чимало зусиль упродовж року, та перед нами ще багато нових завдань. Серед них: модернізація та оновлення освітніх навчальних програм із залученням працедавців та органів студентського самоврядування, підвищення ефективності системи моніторингу, контроль якості освітнього процесу, сприяння працевлаштуванню випускників. У пріоритеті також вдосконалення системи рейтингування працівників, дальше поліпшення матеріально-технічної бази. Важливо надалі активізовувати участь ужнівців у міжнародних проєктах, інтернаціоналізувати діяльність, залучати ресурси міжнародних програм, фондів. Упродовж року впроваджуватимуть й освітні програми з перепідготовки й підвищення кваліфікації, нові електронні сервіси для представників УжНУ, удосконалюватимуть форми профорієнтаційної роботи. Бажаю нам успіхів!»

Сергій Квіт, обговорюючи звіт ректора, зауважив: співпрацює з різними вишами, й УжНУ — серед найкращих: «Ваш університет має такий академічний рівень, що ви успішно пройдете акредитацію».

Деканеса біологічного факультету Ярослава Гасинець і декан стоматологічного факультету Євген Костенко у виступах акцентували на європейському демократичному рівні вишу, пануванні здорової атмосфери, у якій вдається вільно працювати. Крім того, Є. Костенко запропонував створити в УжНУ сучасний музей науки та університетську клініку. Загалом роботу Ужгородського університету делегати визнали задовільною.

Насамкінець засідання ректор вручив атестати працівникам. За багаторічну плідну працю та з нагоди ювілеїв нагородив грамотами декана хімічного Василя Лендєла та проректора із наукової роботи Ігоря Студеняка.

Збори завершили, виконавши Гімн України.

Ольга Брайлян

Залишити відповідь