Велика частина заробітчан не платять податки, зокрема ЄСВ. Щоб почати боротися з ухиленням від сплати податків з боку українських трудових мігрантів, потрібно розкрити банківську таємницю.

Про це розповів глава Державної податкової служби Олексій Любченко.

“І ми, і НБУ бачимо цю інформацію: $12 млрд переказів надійшло з-за кордону. З них $2,3 млрд – через системи переказів грошей, тобто точно мали потрапити в декларації. Але потрапило тільки 11 млрд грн – в 30 разів менше від $12 млрд”, – заявив Любченко.

“Хоча, коли грянула пандемія, склалася унікальна ситуація. Всі заробітчани приїхали додому. Рідне село, рідна дорога, рідна школа. Тут батьки, діти. Так, вони годують сім’ю, але платять тільки за своє просте відтворення. А розширене? Адже податки і збори – це школи, пенсії, лікарні”, – зазначив глава податкової.

На думку Олексія Любченка, щоб податкова почала боротися з ухиленням від сплати податків з боку українських трудових мігрантів, необхідний контроль банківських рахунків.

“Я категорично за розкриття банківської таємниці. Що це за архаїзм? … Але ситуація приголомшлива: будь-яка країна світу, будь-який банк за кордоном на наш запит дає будь-яку інформацію щодо руху по рахунках, а Росія не дає. Хоча ризиків я не розумію … “, – заявив глава податкової.

Нагадаємо, що

Українець, який отримав дохід за кордоном, згідно із законом повинен, повернувшись додому, піти в податкову за місцем реєстрації, заповнити декларацію і сплатити частину державі. Як зазначає генеральний директор «Baker Tilly Ukraine» Олександр Почкун, в оподаткуванні заробітчан є свої особливості.

Якщо українець працює в країні, з якою підписано спеціальну угоду, то після приїзду в Україну потрібно заповнити декларацію й компенсувати тільки податкову ставку. Наприклад, у Болгарії прибутковий податок становить 10%. Якщо з нею підписано спеціальну угоду, то в Україні потрібно буде доплатити податок у розмірі 9,5% (в Україні прибутковий податок із військовим збором
становить 19,5%).

Якщо працювати в країні, з якою немає спеціальної угоди, в такому разі повний податок потрібно платити і в тій країні, де заробили кошти, і в Україні 19,5%. Крім того, стільки ж доведеться заплатити й тим, хто заробляє за кордоном нелегально.

«Часто наші заробітчани отримують неофіційний дохід. Частина працює неофіційно. А часто й вибирають українців через те, що вони
погоджуються на неофіційну роботу. Тут же є в цьому економічна складова. Місцевий вимагатиме захисту, гарантії, офіційний дохід, який може показати банку. А українському працівнику важливо заробити гроші й переказати додому. Якщо він спробує задекларувати в Україні, договір про усунення подвійного оподаткування діяти не буде», – розповідає Почкун.

Джерело

Залишити відповідь