12 листопада Вчена рада Ужгородського національного університету внесла зміни до організаційної структури ЗВО.

В УжНУ створили інститут міграції і демографії

Зокрема, на базі економічного факультету створено навчально-науковий інститут міграції і демографії, який забезпечуватиме системне дослідження проблем міграції та демографії в Україні, за її межами, вивчення наукових основ міграційної та демографічної політики держави у вишах України.

Фахівці аналізуватимуть концепції міграційної політики в Україні та ЄС, наслідки лібералізації візового режиму та впливу міжнародної міграції на демографічну, релігійно-етнічну, культурну і соціально-економічну ситуацію в Україні і країнах ЄС, досвід управління процесом міжнародної міграції.

Крім того, досліджуватимуть ставлення громадян України та ЄС до мігрантів, виявляючи конфліктогенні ситуації та визначаючи шляхи вирішення відповідних проблем (спільно з науковими установами європейських країн).

Інститут рекомендуватиме владі, як удосконалити міграційну та демографічну політику шляхом наукового обговорення на міжнародних і національних форумах, видаватиме й упроваджуватиме в навчальний процес нові посібники, підручники з актуальних проблем міграційної політики, демографії, ринку праці, людського капіталу.

До того ж у структурі факультету здоров’я та фізичного виховання УжНУ створили відділення підвищення кваліфікації та перепідготовки молодших медичних спеціалістів навчально-наукового центру «Інститут здоров’я та безпеки життєдіяльності».

В УжНУ створили інститут міграції і демографії

Головними завданнями відділення є: задоволення потреб медустанов у підвищенні кваліфікації молодших медичних спеціалістів; поглиблення професійних знань; забезпечення оперативного оволодіння сучасними досягненнями медичної науки і практики; проведення атестації молодших спеціалістів з медичною та фармацевтичною освітою.

У названому відділенні зможуть підвищувати кваліфікацію інструктори з лікувальної фізкультури, лаборанти клінічних лабораторій, фельдшери, медсестри станцій швидкої та невідкладної допомоги, станцій (відділень) переливання крові, медсестри дитячих закладів дошкільного віку, шкіл, інтернатів, училищ, медичні сестри загальної практики та різних спеціалізованих кабінетів і відділень.
Ольга Брайлян

Залишити відповідь