Сьогодні в облдержадміністрації у межах роботи щодо реалізації проєкту «Карпатський експрес» провели планову зустріч з консулом Румунії в Солотвино Граціаном-Флоріном Пирву. Долучилися також потенційні учасники проєкту, зокрема Ужгородська дирекція залізничних перевезень, Закарпатська митниця ДМС, прикордонні загони ДПСУ, Служба автомобільних доріг у Закарпатській області та інші.Ця зустріч мала практичний характер і передбачала обговорення потенційних варіантів реалізації ініціативи у межах визначеної концепції.

Ми попередньо розробили декілька таких позицій:📍 Відкриття залізничного сполучення Ужгород – Івано-Франківськ (Безпересадкове).

Маршрут прямування Ужгород – Тересва – міжнародний залізничний пункт пропуску «Тересва – Кимпулунг на Тисі» – міжнародний залізничний пункт пропуску «Ділове – Валя Вишеулуй» – Барлібаш – Рахів – Івано-Франківськ.

Відкриття такого сполучення переважно орієнтоване на проїзд українського пасажира (за внутрішнім паспортом).📍 Відкриття залізничного сполучення Ужгород – Сігет Мармацій та Івано-Франківськ – Сігет Мармацій (Пересадковий).

Маршрути прямування:✔️ Ужгород – Тересва – міжнародний залізничний пункт пропуску «Тересва – Кимпулунг на Тисі» – Сігет Мармацій.✔️ Івано-Франківськ – Рахів – Барлібаш – міжнародний пункт пропуску для залізничного сполучення «Ділове – Валя Вишеулуй» – Сігет Мармацій.

Тобто потяги будуть рухатися на зустріч один одному одночасно і перетинатимуться в Сігет Мармацій, де передбачається створення пасажирського хабу. Тобто люди будуть могти обирати куди саме їм рухатися. Відкриття цього сполучення орієнтоване на проїзд у міжнародному сполученні (виключно за біометричними закордонними паспортами). Кожна позиція передбачає відновлення інфраструктури. Мова про облаштування залізничної платформи, санітарно-побутового приміщення та сталого зв’язку, встановлення навісів для пасажирів та модульних будов для проходження митного й прикордонного контролю, ремонт колійного господарства на ділянках для збільшення експлуатаційної швидкості поїздів тощо.

У той же час не попередніх зустрічах у 2021 році представники румунської строни повідомляли, що готові відновити колії на своїй стороні у короткі терміни — до 4 місяців. Також було зазначено, що український рухомий склад може здійснювати рух румунською територією, для чого можуть бути організовані спеціальні навчання. Наразі обговорюємо питання лише пасажирського перевезення. Для слідування ж пропонуємо використовувати дизель-поїзди виробництва ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод».

Під час зустрічі наголосив колезі Граціану-Флоріну Пирву, що запропонована конфігурація не є вичерпною. Ми очікуємо від наших румунських партнерів зустрічних пропозицій. Принциповим залишається одне – наше бажання реалізувати проєкт.

Жодних сумнівів, що проєкт є важливим з точки зору інтенсифікації українсько-румунського транскордонного співробітництва та зміцнення зв’язків з громадами у прикордонних районах обох країн.Також залізничний маршрут через територію Румунії дозволить полегшити доступ туристів з інших держав до відомих українських курортно-рекреаційних локацій, таких як Драгобрат, Буковель та інших.

Насамкінець звернувся до Консула з проханням опрацювати наші пропозиції з румунськими колегами та вийти на практичне обговорення концептів на розширеній зустрічі з залученням представників ОДА, Консульства Румунії в Солотвино, територіальних громад прикордонних районів, представників АК «Укрзалізниця» та інших, яка відбудеться 15 лютого 2022 року в смт Солотвино.

Дякую нашим румунським партнерам за конструктивну роботу, – повідомив Віктор Микита – голова Закарпатської ОДА

В ОДА обговорили реалізації проєкту "Карпатський експрес" (ФОТО)
В ОДА обговорили реалізації проєкту "Карпатський експрес" (ФОТО)
В ОДА обговорили реалізації проєкту "Карпатський експрес" (ФОТО)
В ОДА обговорили реалізації проєкту "Карпатський експрес" (ФОТО)

Залишити відповідь