Звернення депутатів: Тячівщина категорично проти об’єднання з Рахівщиною

На пленарному засіданні Тячівськї райради депутати прийняли звернення до президента України, парламенту та уряду з проханням зберегти Тячівський район як окрему територіально-адміністративну одиницю

Ця ситуація трошки дивна. 

Як ми повідомляли, попередньо розглядалося питання  залишити на Закарпатті чотири райони: Ужгородський, Мукачівський, Хустський та Тячівський.

Однак  на Рахівщині визрів протест з цього приводу. Було ряд звернень до центральної влади щодо необхідності залишити адміністративну одиницю Рахівський район. Мешканці Рахівщини навіть погрожували акціями протесту.

Згодом на нараді в Міністерстві регіонів таки було вирішено залишити чотири райони в Закарпатті, але замість Тячівського зробити Рахівський з відповідними адміністративними повноваженнями.

Ми передбачали, що у Тячівському районі будуть невдоволені таким рішенням.

І ось на сесії Тячівської райради у вівторок депутати прийняли звернення до центральної влади України з проханням залишити Тячівський район як окрему адміністративну одиницю.

Однак у цьому зверненні занадто слабка мотиваційна частина. Депутати не вигадали нічого кращого, ніж повідомити владі, що половина населених пунктів району мають статус гірських і взагалі більша територія району знаходиться в горах, а це передбачає особливого підходу у вирішенні соціально-економічних питань 

Чому це не може бути аргументом. Бо Рахівський район також здебільшого гірський і відмінності тут немає.

Депутатам потрібно було більше уваги звернути на інші аргументи.

Зокрема на особливість етнічного складу населення, на певні історичні та ментальні особливості.

Ну і депутати у зверненні написали про ще одну трудність – необхідність внесення змін у документації у випадку об’єднання районів і це, мовляв, викличе соціальну невдоволеність. “Це спричинятиме ріст соціального невдоволення діями влади, зростання соціальної напруги, можливих її проявів у різноманітних формах”, – йдеться у зверненні. 

Які такі форми напруги – депутати не уточнили. 

Напруга, звичайно, може виникнути, але виникають протести здебільшого не через необхідність змін у документи, а через недолугість самої влади, яка не може вирішити ні питання ремонту доріг, ні створення комфортних умов проживання, праці та відпочинку для мешканців району. 

Залишити відповідь