нформація Центру громадського здоров’я про виявлений «британський» штам коронавірусу на Закарпатті мала б спонукати населення дотримуватися самоізоляції та карантину. До того ж новий штам «було завезено» в область ще взимку.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу повідомила завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Закарпатського лабораторного центру МОЗ України Вікторія Тимчик.

За її словами, на тактику лікування коронавірусної хвороби інформація про підтверджений «британський» штам не впливатиме.

«Ми знаємо, що цей штам коронавірусу в область був завезений, за нашими гіпотезами це відбулося ще взимку, перед тим масштабним стрибком захворюваності в лютому. Дійсно, ми спостерігаємо трошки іншу клінічну картину перебігу хвороби, викликаної коронавірусом. Маємо інакшу симптоматику, більше важких форм захворювання і значно більшу кількість виявлених випадків у порівнянні з піком другої хвилі коронавірусу, який в області був минулої осені, 2020-го року», – зазначила Тимчик.

Що стосується решти, пояснила епідеміолог, в області і так посилений карантин — Закарпаття перебуває в червоній зоні з 8 березня, не працює сектор громадського харчування, не їздить громадський транспорт та обмежена торгівля.

«Єдине, ця інформація про «британський» штам мала би вплинути на свідомість населення і спонукати людей більше дотримуватися карантинних норм: не порушувати самоізоляцію та масковий режим, не проводити сімейних святкувань — адже доведено, що «британський» штам коронавірусу має значно більше поширення за інші штами», – наголосила Тимчик.

Утім, на самосвідомість закарпатців в регіоні не надто покладаються. Відтак, в області розпочали роботу мобільні групи, котрі перевіряють дотримання самоізоляції громадянами.

Це потрібно для того, аби попередити подальше поширення вірусу, зазначила Тимчик.

Директор Центру легеневих хвороб в Ужгороді Василь Скрип розповів про перебіг захворювання.

За його словами, всі хворі, які потрапляють у їхній медзаклад, потребують кисневої підтримки.

“Основні симптоми ті самі, але перебіг значно важчий: температура тримається довше, киснева залежність більше, враженість інших органів значно більше. Раніше ми говорили, що хворіють в основному люди з іншими базовими хворобами, то тепер хворіють ті, які ніколи не хворіли і ведуть здоровий спосіб життя. Хвороба помолоділа, вона нікого не щадить. Смертність значно збільшилася. І ще не маючи ніякі вірусологічні підтвердження, ми відчули по перебігу хвороби, що ми маємо справу з іншою модифікацією вірусу COVID-19”, — сказав Василь Скрип.

Нагадаємо, у двох зразках, відібраних у хворих закарпатців, знайшли мутований штамкоронавірусу. Дослідження проводили в лабораторії на базі німецької клініки Шаріте. Про це сьогодні розповіла епідеміологиня обласного лабораторного центру МОЗ Любов Данич. За її словами, ці зразки були відібрані ще в січні.

“Було виявлено британський штам генетично модифікованого типу В117. Це мутований штам, який циркулював у європейському регіоні. Яка процедура взагалі потрапляння зразків у європейську клініку? Нас Київський центр громадського здоров’я попросив відправити певну кількість зразків. Частину зразків ми відіслали у січні. І саме серед них і були ті два позитивні випадки. Також партію зразків ми відправляли ще в лютому, але дослідження ще тривають, результатів ми поки що не маємо”, — сказала епідеміологиня.

Суспільне Закарпаття

Залишити відповідь