Керівництво Закарпатської обласної ради в особі голови Михайла Рівіса допустилося серйозного порушення закону, так і не надавши відтерміновану чиновниками на понад місяць відповідь на «бюджетний» інформаційний запит порталу «Закарпаття онлайн». Відповідно, редакція просить прокуратуру Закарпатської області вважати це повідомлення офіційним зверненням до неї і відреагувати в передбаченому законом порядку.

Голова Закарпатської облради Рівіс порушив закон, не надавши відповідь на "бюджетний" інформаційний запит журналістів

Як раніше інформувало Закарпаття онлайн, запит, який мав на меті з’ясувати рівень бюджетних «апетитів» чиновників облради, було надіслано до облдержадміністрації ще першого квітня

Як засвідчила відповідь, що надійшла 8 квітня за підписом керуючого справами виконавчого апарату Закарпатської обласної ради Ю.Гузинця, «враховуючи, що вказаний запит стосується надання великого обсягу інформації та потребує пошуку серед значної кількості даних та документів», чиновники вирішили продовжити строк його розгляду. Таким чином, як письмово вказали самі ж чиновники, відповідь на запит, отриманий облрадою 2 квітня, мав бути наданий на вказану в ньому електронну адресу ще до 8 травня.

Тим часом, станом на вже 13 травня відповідь на запит чиновники так і не надіслали.

І це при тому, що в запиті було чітко наголошено на відповідальності чиновників і зверталася увага на те, що “у випадку ненадання відповіді на запит або надання неповної інформації” автор запиту буде “змушений звертатися за захистом свого права на інформацію до суду або вимагати притягнення Вас (в даному випадку – М.Рівіса) до адміністративної відповідальності за статтею 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення”. 

Як вже вказувало наше видання, інформація, отримана раніше редакцією з власних джерел в облраді, про те, що «її керівництвом поставлено перед підлеглими завдання будь-якою ціною відтягувати надання відповіді на строк до 25 днів через, начебто, великий обсяг запитуваної інформації, і не надавати чітку відповідь, а «футболити», виявилася достовірною. Тепер з’ясовується, що, всупереч закону, чиновники взагалі намагаються уникнути необхідності дати публічну відповідь на питання, що цікавлять громадськість.

Причина цього, як і вказувало Закарпаття онлайн, проста – «бо прямі відповіді не просто наглядно продемонструють всю глибину фінансового свавілля чиновників області, а й поставлять окремих осіб на межу відповідальності перед законом».

Що ж так налякало чиновників облради у запиті?

Аби висвітлити причини небажання чиновників оприлюднювати запитувані цифри  і факти, редакція в попередній публікації на цю тему оприлюднила питання, які лягли в основу запиту.

Отже, журналістів Закарпаття онлайн цікавить:

1. Інформація щодо нарахованої заробітної плати (в т.ч. премії, матеріальної допомоги і т.п.) керівництва та всім працівникам виконавчого апарату Закарпатської обласної ради за січень-березень 2019 року.

2. Загальна сума коштів, виділених з обласного бюджету на зарплату працівникам виконавчого апарату облради на 2018 рік та скільки заплановано виділити на 2019 рік.

3. Загальна сума коштів, перерахованих Закарпатською облрадою на придбання різних товарів та окрема інформація – щодо нових меблів, комп’ютерної техніки, відеокамер, канцтоварів, сувенірів тощо), а також за виконані роботи і послуги (в т.ч. встановлення відеонагляду тощо), інформацію про постачальника товарів за 2017 та 2018 роки.

4. Які марки автомобілів і за яку суму грошей з обласного бюджету придбано  Закарпатською обласною радою у 2018 році (з зазначенням інформації про постачальника із вказуванням ціни за одиницю авто і чи проводилися тендерні процедури).

5. Скільки літрів палива і на яку загальну суму придбано Закарпатською облрадою (окремо у 2017 році та у 2018 році). Вказати інформацію про постачальника палива і чи проводилися тендерні процедури.

6. Надіслати відскановану копію розпорядження голови Закарпатської облради про розподіл палива між керівництвом облради та структурними підрозділами у 2017 році та 2018 році.

7. Вказати загальну суму коштів, витрачених облрадою на відрядження, окремо у 2017 та 2018 році, а також інформацію про кожного працівника, який, згідно з розпорядженням голови облради, був відряджені (прізвища, посада, куди відряджені, дата відряджень (відбуття-прибуття), з якою метою відряджені та отримані суми після кожного відрядження).

8. Вказати загальну суму коштів, витрачених Закарпатської облрадою на прийоми делегацій у 2017 році та 2018 році (окремо – харчування, проживання, транспортування).

Відповіді на ці питання цікавлять журналістів не просто так, а тому, що, як вказувало Закарпаття онлайн у відповідній публікації, є підстави вважати, що «апетити» чиновників, що «присмокталися» до обласного бюджету, є непомірними. Як вказувалося, «сума бюджетних витрат на зарплати всього лише 10 чиновників Закарпатської облради сягла торік загалом 5 654 420 гривень. Тобто, майже півмільйона щомісяця».

Як вказувало видання, «виходячи з наявної інформації, напрошується висновок – бюджет області потерпає від нераціональних витрат, зазнає мільйонних збитків через космічні заробітні плати керівництва облради та її виконавчого апарату. Адже щорічне утримання роздутого штату чиновників облради з їх непомірними зарплатними та іншими апетитами обходиться закарпатцям щонайменше у 10-15 мільйонів гривень на рік».

У цьому сенсі журналісти помилилися. І сума чиновницьких апетитів виявилася значно вищою.

Як вказує рішення Закарпатської обласної ради №1250 від 26.07.2018 «Про структуру і чисельність виконавчого апарату обласної ради, витрати на утримання ради та її виконавчого апарату на 2018 рік», сума видатків облради у минулому році передбачалася на рівні 19 млн 865,5 тис грн. З цієї суми лише на зарплати всіх 46 чиновників облради мало бути витрачено 14 196 тис грн.

Для порівняння, в 2016 році загальна сума витрат на облраду сягала всього лише 6,6 млн Це при тому, що працювало у виконавчому апараті облради тоді 50 чоловік.

Отож, чиновникам Закарпатської облради є що приховувати від людей. Але закон все ж жорстко зобов’язує їх оприлюднити інформацію, що її хочуть зробити надбанням громадськості журналісти.

Відповідно, редакція Закарпаття онлайн просить прокуратуру Закарпатської області вважати офіційним зверненням до неї нинішнє повідомлення про ненадання відповіді на інформаційний запит журналістів керівництвом Закарпатської облради в особі М.Рівіса і відреагувати на порушення закону в передбаченому законом порядку.

Що приховує Михайло Рівіс?

Закарпаття онлайн

Залишити відповідь