Після стріму Остапа Стахіва у мережі ‘’Фейсбук’’ деякі люди підозрюють, що ситуація не настільки страшна, як її малюють, а вільних ліжок у лікарні достатньо. Спричинений на території медичного закладу львівськими активістами бунт, спровокував масову недовіру жителів Іршавщини до реальної картини захворюваності.

Журналістка ‘’Голосу Карпат’’ підготувала ексклюзивний список з розбивкою по населених пунктах Іршавщини, у якому вказано зафіксовану кількість підозр, випадків інфікування, хворих, одужавших та померлих від COVID-19. Адже у щоденних звітах про нові випадки інфікування коронавірусом, одужання чи смерті, вказуються лише на рівні області чи району. 

Вся нижченаведена інформація є офіційно підтвердженою і опублікованою у статистичних звітах Національної служби здоров’я України.

3верніть увагу: показник “Виявлено” показує фактичну кількість захворілих станом на 15 березня 2021 року (виділено синьо-зеленою заливкою фону).

Що насправді відбувається на Іршавщині та Іршавській районній лікарні: Статистика по хворих та коментар Сергія Караслая, головного лікаря Іршавської РЛ
Що насправді відбувається на Іршавщині та Іршавській районній лікарні: Статистика по хворих та коментар Сергія Караслая, головного лікаря Іршавської РЛ
Що насправді відбувається на Іршавщині та Іршавській районній лікарні: Статистика по хворих та коментар Сергія Караслая, головного лікаря Іршавської РЛ
Що насправді відбувається на Іршавщині та Іршавській районній лікарні: Статистика по хворих та коментар Сергія Караслая, головного лікаря Іршавської РЛ

Сергій Караслай, головний Лікар Іршавської РЛ каже, що раніше в його практиці не було подібних інцидентів, а учорашніх візитерів у лікарні бачили вперше.

«Є робота журналіста, яку ми дуже поважаємо. Якщо журналіст бажає отримати будь-яку інформацію і звертається до нас – ми ніколи не відмовляємо. Але вриватись у відділення лікарні… Без масок та захисту, без нічого… Ходити просто так по палатам, в час коли у нас лежать хворі на COVID… Я думаю, журналісти так не мають робити.

Ми державна установа і відкриті для спілкування. Але коли Закарпаття у «червоній» зоні, коли є розпорядження Кабміну про карантин, ми не можемо дозволити перебування сторонніх осіб без засобів захисту. Такий порядок.

Подивіться відео в мережі. Вони заявляють, що ми виконуємо злочинні накази. Не добре робити такі заяви, коли ситуація і так є досить напруженою. COVID – це не вигадка!», – коментує вечірню подію головний лікар.

За словами медика, така поведінка активістів стала приводом для звернення до правоохоронних органів.

«Вчора ми офіційно звернулись до правоохоронних органів. І, сказати до їх честі, вони відразу відреагували. Також на Фейсбук-сторінці лікарні ми виклали позицію медиків», – додає Сергій Караслай.

У пресслужбі поліції Закарпатської області підтвердили, що порушників карантину з Іршавської районної лікарні доставили до відділку поліції, де на них було складено адмінпротокол за порушення статті 44-3 КУпАП (Порушення правил карантину людей).

Станом на 14 березня 2021 року у Закарпатській області було зареєстровано усього 46 875 випадків інфікування коронавірусом. З них за останню добу – 311 випадків.

Від СOVID-19 померло 1091 осіб. 7 осіб – за останню добу. Одужали від коронавірусної хвороби – 34 099, з них 398 пацієнтів за 13 березня.

Сергій Караслай каже, що епідеміологічна ситуація в Іршавському районі оцінюється як стабільно важка. Щодня з коронавірусом госпіталізують 15-20 хворих. Стільки ж пацієнтів виписують як таких, що одужали.

«Якщо раніше ми спостерігали ріст рівня госпіталізації, то за останній тиждень вийшли на більш-менш стабільну лінію і не маємо підйому.

Є досвід минулого літа, коли ріст рівня захворюваності спостерігався у червні-липні, а після пішов на спад. Цього разу ріст рівня госпіталізації ми почали фіксувати з середини січня. Зараз, дивлячись на стан тих хворих, які поступають, думаю тиждень-два і рівень захворюваності почне потроху падати, можна буде давати оптимістичні прогнози. Пік ми вже пройшли», – коментує лікар.

Сьогодні в Іршавській районній лікарні розгорнуто 215 «ковідних» ліжок, 175 яких забезпечені кисневими концентраторами і центральним киснем. Щоденно на ліжках лікується від 175 до 190 хворих із станом перебігу хвороби різного ступеня важкості. На сьогодні в реанімації знаходяться четверо пацієнтів з коронавірусом.

Крім інфекційного відділення, для хворих тут перепрофілювали три соматичні – неврологію, терапію та кардіологію. Ургентні відділення – хірургія, травматологія, пологове та дитяче відділення – приймають хворих.

Залишити відповідь