Історія, яку ви зараз прочитаєте, виглядає настільки неймовірною, що в неї не просто важко спершу повірити, – якщо б дуже захотіти, її було би складно навіть вигадати. Але в даному випадку не потрібно ні вигадувати, ні вірити. У правдивості цієї історії ви можете пересвідчитися на власні очі.

Для цього вам достатньо поїхати до закарпатського прикордонного містечка Берегове, але не на один з численних термальних чи винних курортів у місті та околицях, а на… сміттєзвалище.

Img 7637 12

Вартовим тут працює пані Валентина Спірова, при чому офіційно – отримує платню і платить податки.

Більше того, останні 36 років пані Валентина разом з родиною живе чи то поруч зі сміттєзвалищем, чи то вже на його території.

Їхні будинки і господарство, що нагадують невеличке ромське поселення, розташовані за обидвома парканами, які відмежовують сміттєзвалище від міста, однак безпосередньо гори сміття та його викид відбувається значно далі від помешкання пані Валентини.

gal-4195
gal-4181
gal-4237
gal-4111
gal-4097
gal-4251
gal-4202
gal-4195

‹›

На цьому моменті, мабуть, варто попередити читачів, що рекомендуємо вмоститись зручніше та зосередитися, бо це ще останні подробиці в цій історії, які можуть вас спантеличити. Автору цих рядків самому було важко прийти до тями після побаченого і почутого.

Так ось, зі слів Валентини Спірової, вона – етнічна грекиня. Хоч це і спантеличує, але додаткових підтверджень цього ми не вимагали, тим паче, що прізвище Спіров, за однією з версій, має якраз грецьке походження.

До того, як переїхати до Берегова, пані Валентина жила в Росії, у Ставропольському краї, і цю інформацію ми не вимагали підтвердити, бо повірити в неї з першого слова, хай би як це дивно не звучало, спонукала її немісцева російська мова, несподівано грамотна та дзвінка.

Так ось, саме в Росії Валентина познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Елемиром – ромом з Берегова з прізвищем Альбок, який приїхав у Ставропольський край на заробітки.

Хоч свої стосунки пара досі офіційно не оформила, кожен живе зі своїм прізвищем, але вони не тільки разом переїхали до Берегова на постійне місце проживання, а й народили 8 дітей, і зараз виховують 56 онуків.

gal-4209
gal-4090

Майже у повному складі ця ромсько-грецька родина живе в 8 будинках при в’їзді на сміттєзвалище, тут ведуть господарство.

– Одна з моїх доньок купила будинок в місті, тому живе окремо. А так ми всі разом тут. Але діти часто їздять на заробітки в Росію та Угорщину, – розповідає пані Валентина.

За її словами, вони не завжди жили, умовно, на сміттєзвалищі. Спершу тут був Берегівський аеродром (60-х роках ХХ століття, були рейси до Ужгород на АН-2), тоді пилорама, на якій пані Валентина спершу і працювала.

Зрештою, їй виділили будинок на цьому місці – перший від заїзду в цьому умовному поселенні. Вже згодом у цій місцевості було облаштовано сміттєзвалище.

Сьогодні родина Альбоків-Спірових живе в 8 будинках, розташованих поруч, має господарство з пари коней, десяток собак, 120 курей, 3 гусей і 4 свиней.

Окрім заробітків у інших регіонах України та закордоном, ромсько-грецька родина заробляє тим, що сортує сміття, – робить те, що мав би робити кожен берегівчанин і кожен з нас вдома.

Саме тоді, коли ми зовсім випадково завітали в гості до цієї ромсько-грецької родини, вони відвантажували посортоване сміття.

gal-4132
gal-4139
gal-4118
gal-4167
gal-4146

Це пет-пляшки, пет-плівка, картон, а також алюмінієві бляшанки, тобто те сміття, яке можна не те щоб вигідно, а взагалі продати. За тиждень, каже пані Валентина, вони можуть відсортувати до 1 тонни сміття на вивіз, усе на місці зважують, ведуть бухгалтерію.

За весь час спілкування з нами Валентина, як справжня господиня, єдина з родини, хто відразу ж не заперечувала, аби ми її та все господарство фотографували, в якийсь момент навіть почала позувати, багато посміхалася та жартувала, паралельно, угорською мовою, повчала своїх дітей та онуків, а також варила юшку та, насамкінець, коли ми вже прощалися, заходилася підмітати подвір’я віником з гілля…

Так, це історія з життя, яка не тільки вражає та збиває з пантелику, а й змушує замислитися. В ідеалі про те, чому б почати сортувати сміття вдома. Слабо?

Дмитро Тужанський, спеціально для Infopost.Media

Усі фото автора

Залишити відповідь