Закарпатські лікарні переповнені хворими на коронавірус. Не виняток і Виноградівська районна лікарня. Для того, щоб прийняти усіх захворівших, під хворих на COVID-19 тут перепрофілювали три відділення: терапевтичне, пульмонологічне та кардіологічне. Це крім інфекційного, яке є профільним для цього захворювання.

176 лікарняних ліжок для хворих на коронавірус пацієнтів заповнені на 95%. Медики кажуть, що щодня у «ковідних» відділеннях проходять лікування не менше 150-ти пацієнтів.

«Дуже велика кількість хворих знаходиться на кисневому забезпеченні. Це все важкі хворі. Перебіг хвороби набагато важчий, ніж в попередні хвилі. Реанімація заповнена на 100% і, практично, немає такого щоб реанімаційне ліжко було вільним. Тільки звільняється – і одразу поступає новий хворий.

Нажаль, нам доводиться обирати, кого госпіталізувати в стаціонар, а кого відправити на амбулаторне лікування. Важкий, але важливий вибір, щоб ми змогли забезпечити киснем тих, кому він дійсно потрібен», – коментує ситуацію в районній лікарні головний лікар Олександр Милюков.

Лікар додає, найбільша проблема у тому, що люди не хочуть дотримуватись карантину, дехто, навіть зараз, вірити в небезпеку коронавірусу.

«Зараз дуже багато інформації як себе вберегти і, найголовніше, щоб люди цього дотримувались. Нажаль, вже багато хто пересвідчився, що хвороба існує. Якщо раніше, коли почалась епідемія, то люди питали один в одного «чи знаєш ти когось хто захворів?», то зараз таких людей практично немає. Коронавірус зачепив багато сімей», – каже лікар.

Найпростішими рекомендаціями, що можуть допомогти зупинити поширення COVID-19 є:
 – часто мийте руки милом і водою або використовуйте спиртовмісний антисептик для рук;
 – тримайтеся на безпечній відстані від усіх, хто кашляє або чхає;
 – вдягайте маску, якщо дотримуватися дистанції неможливо;
 – не торкайтеся очей, носа або рота;
 – під час кашлю або чхання прикривайте ніс і рот зігнутим ліктем або серветкою;
 – не виходьте з дому, якщо погано почуваєтесь;
 – якщо у вас лихоманка, кашель і вам важко дихати, зверніться до лікаря.

Голос Карпат

Залишити відповідь