Днями Благодійний фонд «Благо» організував тренінги з гендерної політики та фандрейзингу і проектного менеджменту для громадських організацій, що працюють з національними меншинами, за підтримки Ради Європи. Лариса Кобелянська, експертка Ради Європи з розвитку громадянського суспільства та адвокації розповіла:

«Протягом чотирьох днів в Ужгороді тривали тренінги із забезпечення рівності жінок та чоловіків та розширення можливостей і навичок представників громадських організацій і місцевих громад з написання проектних заявок на отримання грантів. Це комплекс тренінгів, логічно між собою пов’язаних. На рівні громади надзвичайно важливо сьогодні забезпечити, аби рівність жінок і чоловіків була однією з підстав для розвитку громад. Щоб при формуванні проектів, які будуть спрямовані на відродження, на підсилення громад, на стратегічне бачення їх майбутнього розвитку, активісти, представники виконавчої влади, представники місцевого самоврядування, громадських організацій розуміли, наскільки важливо забезпечити всім і кожному можливості для самореалізації та розвитку.

Про фандрейзинг та гендерну рівність в Ужгороді від експертів Ради Європи

Також, розуміючи той факт, що громади сьогодні часом обмежені у своїх матеріальних ресурсах, ми розповідали, де і як ефективно можна сьогодні знаходити гроші на потреби громад. Але знаходити гроші й уміти їх отримати – це абсолютно різні речі. Для того, щоб отримати грант, організація має продемонструвати свою ефективність, свою здатність, свою можливість ефективно їх використати, а також забезпечити ті цілі й завдання, які є в проектній пропозиції. Фактично про все це ми говорили на практиці, пропрацьовували кожен елемент проектної пропозиції, пропрацьовували різні варіанти завдань, цілей, заходів. І наразі ми вийшли з цієї чотириденної роботи більш впевнені в тому, що громади Закарпатської області здатні до того, аби самостійно забезпечувати потреби своїх співгромадян силами своїх активістів, які здатні писати проекти, які можуть їх подавати, вигравати й реалізовувати важливі й потрібні для регіону проекти.

Про фандрейзинг та гендерну рівність в Ужгороді від експертів Ради Європи

Говорили і про те, що сучасний світ сьогодні особливо потребує людиноцентричного підходу. Всі учасники й учасниці тренінгу погодилися з тим, що в основі інтересів громади сьогодні має лежати інтерес конкретної людини. А ця людина може потребувати відповіді на абсолютно різні виклики. Сьогодні з’явилися нові категорії, які, можливо, не враховані в стратегічних планах минулих років. Це ветерани. Це збільшена кількість людей з інвалідністю. Це сім’ї загиблих, а також тих, які пропали безвісти. Це діти, які залишилися без батька чи матері. Це літні батьки, які потребують допомоги, бо залишилися без догляду родичів. І фактично при плануванні і при розвитку програм короткострокового, середньострокового і довготривалого розвитку потрібно їх враховувати. І надзвичайно важливо, що все це було проговорено в процесі тренінгів».

Елла Ламах, голова ГО «Розвиток демократії» додає, що основною метою тренінгу з фандрейзингу та проектного менеджменту було обговорити можливості планування фандрейзингових кампаній для підтримки громад національних меншин на місцевому та регіональному рівнях. «Проектний менеджмент сьогодні важливий не тільки для підготовки проектів, а для того, щоб створити документи національного, регіонального, місцевого рівня. Для стратегій, програм, проектів, планів заходів. Проектним менеджментом повинні володіти всі. Де причини, де наслідки проблеми, як складати план дій, хто представляє твою команду, хто буде з тобою співпрацювати, які часові межі потрібні для того, щоб реалізувати план заходів. Які повинні бути результати – якісні, кількісні, короткотермінові, довготривалі. Як проводити моніторинг та оцінку. Ці всі знання отримували учасники та учасниці тренінгу протягом днів роботи. Сподіваємося, вони будуть їм у нагоді», наголосила пані Елла.

Про фандрейзинг та гендерну рівність в Ужгороді від експертів Ради Європи

Засновниця й керівниця Фонду «Благо» Елеонорою Кулчар висловила подяку всім причетним за підтримку тренінгів і за участь усім, хто долучився до їх роботи. «Такі види роботи дуже потрібні для розширення розуміння, як працювати з громадою. Як благодійним, громадським організаціям та владі втілювати різного роду проекти. Радіємо, що у тренінгах взяли участь представники Закарпатської ОВА та органів місцевого самоврядування. Був представник Уповноваженого із захисту прав людини у Закарпатській області Андрій Крючков. Були представники єврейської, вірменської та ромської меншин. Це також можливості для розширення формату спілкування, налагодження нових зв’язків», підсумувала пані Елеонора.

Про фандрейзинг та гендерну рівність в Ужгороді від експертів Ради Європи

Для депутата Ужгородської міської ради Арсена Мелкумяна, який долучився до тренінгової роботи, особливо цікаво було почути про фандрейзингові стратегії. «Важливим було обговорення викликів, проблем, що існують в регіоні для осіб, які представляють національні меншини. Останні події, пов’язані з приїздом на Закарпаття перших осіб нашої країни та сусідніх – яскраве тому підтвердження, що увага потреб національних спільнот мусить бути у фокусі України. Крім всього іншого, це також її перепустка на шляху до ЄС. Щодо фандрейзингової діяльності, тобто процесу залучення ресурсів для реалізації соціальних та суспільно-значущих проєктів, то її планування має провадитися на постійній основі, адже цьому сприяє багато факторів, географічне розташування нашого регіону зокрема. Всі можливості для цього маємо розглядати й максимально використовувати».

Залишити відповідь