Упродовж останнього місяця на Закарпатті виявляють доволі рідкісних для регіону павуків.

Більшість із них, як виявляється, не лише великих розмірів, але й отруйні.

Неавно під час побілки в  будинку на Берегівщині, господар виявив членистоногого масштабних розмірів та дещо затягнув із процесом ремонту. Як потім з’ясувалось, членистоногий «мешканець» виявився отруйним тарантулом південно-російським. Це азійський павук роду тарантулів. У народі його називають мизгирем або волоським павуком. Пошений мизгирь у степах Європи, Середньої Азії, Південного Сибіру та на Далекому Сході.

На Закарпатті збільшується кількість отруйних павуків (фото)

Через великі розміри тіла та токсичну дію отрути ряд павуків цього виду є небезпечними для людини. Отрута викликає підвищення судинної проникності та порушення кальцієвого балансу, що спричиняє крововиливи та некроз у місцях укусу та у внутрішніх органах. Під час укусу відчувається сильний біль, відтак – почервоніння шкіри та набряк. Біль зберігається впродовж доби. На місці укусу можна побачити дві плями, що знаходяться одна від одної на відстані 3-15мм.

При укусі тарантула на місце рани насамперед необхідно прикласти холодний компрес. Пити багато води. А у тяжких випадках пацієнтам вводять протикаракуртову сироватку.

Ще одним отруйним видом павуків, виявлених закарпатцями цьогоріч є павук-оса чи аргіопа (на фото нижче). Саме його цими днями було виявлено на Ужгородщині та Перечинщині.

Павука-осу в Ужгороді помітила Тетяна Попович та розмістила фото і відео із павуком на сторінці ukrbin.info у мережі Фейсбук.

На Закарпатті збільшується кількість отруйних павуків (фото)

У селі Сімер на Перечинщині отруйну аргіопу у своєму саду виявила мешканка Ярина Храмцова. За її словами, таких павуків не зустрічала раніше на Перечинщині. За інформацією із Вікіпедії, аргіопа Брюнніха, або тигрова аргіопа – членистоноге зі смугастим жовто-чорно-білим забарвленням черевця. Вид поширений у помірному й субтропічному поясах Палеарктики. Аргіопа отруйна, та для людини отрута не є небезпечною. Проте, зі слів постраждалих (у межах України) укус павука є дуже болючим, біль може тривати й три дні. А на місці укусу утворюється нарив через дію токсинів отрути.

На Закарпатті збільшується кількість отруйних павуків (фото)

Батькам радять інформувати дітей про небезпечність цього павука, із метою вберегти їх від укусу членистоногим.

Зауважмо, поширення аргіоп на Закарпатті є взагалі не характерним, оскільки ареалом розповсюдження цих павуків, безпосередньо, є Південь України. Але міграцію виду пояснюють доволі просто – глобальними потеплінням та трансформацією екосистеми. А отже, обережність закарпатцям таки не завадить під час прогулянки до лісу чи навіть пораючись біля обійстя. І особливо слід бути обачним людям із алергією та малим дітям, оскільки впродовж останніх трьох років, чисельність павуків цього виду істотно збільшується.

Не надто безпечним є і павук-хрестовик. І хоч медиками до сьогодні й не виявлено жодного летального випадку внаслідок необережних контактів людини із цим павуком, його отрута може проявитись вкрай неприємними симптомами: головний біль, хворобливість, печіння, локальне почервоніння шкіри, свербіж та підвищення температури. Нездужання дає про себе знати через 5 хвилин після укусу. Але якщо за цей час ваш стан не погіршився, можна заспокоїтись: організм відреагував нормально.

На Закарпатті збільшується кількість отруйних павуків (фото)

Голос Карпат

Залишити відповідь