Перший, хто “постраждав” від обшуків, про які ми повідомляли – кандидат у нардепи по 71-му виборчому округу з центром у Хусті, самовисуванець і член балогівського “Єдиного Центру” Петро Добромільський, пише Депо Закарпаття. Подія без перебільшень “підірвала” соцмережі. Про ситуацію висловились всі, причетні і не дуже. Прокоментував обшук, звісно, і сам “винуватець”, кандидат в нардепи Добромільський. Обурення чоловік не приховує. “Люди приїхали робити у мене вдома обшук по підкупу виборців. І це, обласний депутат, який працює без зарплати, я підкупляю виборців?” – нарікає Добромільський. 

Кандидат не приховує, кого саме бачить “замовником” обшуків в його оселі. Ним називає чинного нардепа-народнофронтівця, а нині кандидата-самовисуванця Валерія Лунченка. “Друзі, Валерій Лунченко робить концерти в кожному населеному пункті по 15 тисяч доларів. Але в них обшуків не роблять”, – каже Добромільський.

На його підтримку вилосвилось чимало користувачів соцмереж.

Член "ЄЦ" Петро Добромільський підозрює Валерія Лунченка у підкупі виборців
Член "ЄЦ" Петро Добромільський підозрює Валерія Лунченка у підкупі виборців

Щоправда, насутпного дня Добромільський заявив, що не знає, підкуп на користь якого саме кандидата йому інкримінують. “Можу прокоментувати тільки одне. Однозначно, що це якесь замовне, ставка на мене як на кандидата у народні депутати. Поки що розбираюся, не можу зрозуміти навіть у чому справа. Прийшли, виламали двері, зробили обшук, подивилися. Знайшли блокнот і бумажки мого плану щоденного роботи, перелякали сім’ю. У них рішення суду на обшук було. Я не можу зараз коментувати на користь конкретно якого кандидата поки що. Не можу поки що зрозуміти. Я абсолютно без поняття на користь у підкупі якого кандидата мене звинувачують. Я сам є кандидатом, як я можу на користь якогось іншого кандидата йти робити підкуп. Сам не маю час свої зустрічі провести, не те щоб ще за когось бігати підкуповувати. І мене це ніхто не просив робити”, – зазначив Добромільський.

Тим не менш, підтримали “свого” і в “Єдиному Центрі”. Політична партія заявила, що завжди відстоювала демократичні принципи на виборчих перегонах. За голоси людей мають змагатися ідеї та партійні програми, а не гречка. “Разом з тим, ми проти того, щоб звинувачення в підкупі використовувалися опонентами для знищення сильних конкурентів. За останні декілька місяців по всій Україні ми неодноразово чули заяви правоохоронців про викриття різноманітних схем з підкупу виборців. Але далі слів та прес-конференцій діло не пішло. І це знову ж таки підтверджує, що звинувачення в підкупі – нова виборча технологія, яку взяли на службу кандидати, близькі до колишньої влади, яка ще має своїх представників в уряді”, – йдеться в заяві партії.

Натяк на нардепа-народнофронтівця Лунченка, “колега” якого очолює МВС, очевидний. Але Лунченко, незважаючи на умовно молодий вік, вже чудово знається на політичних “примхах”.  Із березня по вересня 2014 року він займав посаду голови Закарпатської ОДА. На виборах до ВРУ 2014 року обраний нардепом VIII скликання за партійним списком (№ 19 у списку) від Народного фронту. У квітні 2016 року Лунченко був претендентом на посаду міністра інфраструктури. Нардеп висловив свою позицію щодо обшуків у Добромільського. “Щойно направив термінові звернення до Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, Генерального прокурора Юрія Луценка та в.о. Голови Служби безпеки України Івана Баканова з вимогою перевірити законність проведення обшуків у кандидата в народні депутати по 71 округу Петра Добромільського. Я був здивований тим, що у рамках розслідування справи про підкуп виборців на 73 окрузі, силовики провели обшуки у кандидата по 71 округу. Вважаю неприпустимим і неприйнятним проведення слідчих дій щодо кандидатів в народні депутати без вагомих на те підстав. Адже за тиждень до виборів це виглядає як політичний тиск та нечесне введення політичної кампанії. Завжди виступав і виступаю за те, щоб передвиборча кампанія велася чесно і прозоро. Переконаний, люди мають почути різні думки. І самі зробити свій вибір”, – написав Лунченко. Підтримка не забарилась.

Член "ЄЦ" Петро Добромільський підозрює Валерія Лунченка у підкупі виборців

Щоправда, для закарпатців було незрозумілим, що правоохоронці привезли із собою дивних свідків задля присутності при обшуках. Вони не були місцевими, що неабияк обурило людей.

Опубліковано Іваном Устичем Неділя, 14 липня 2019 р.

Обшуки в окрузі продовжились і наступного дня. 

Тим часом в краї багато хто із закарпатців оцінює обшуки і супутні події не інакше, як чудову можливість позбутися “клану” Балог в регіоні. “Підігріває” такий настрій і нещодавні соцопитування. Вірити чи не вірити місцевим соціологам –справа особистих переконань, але, тим не менш, за офіційними даними Карпатського центру полінгових досліджень, який робив опитування методом випадкової вибірки з гендерної сукупності усіх мешканців округу, до якого відноситься місто Мукачево, Мукачівський, частина Іршавського та Берегівського районів, лідером електоральних вподобань в суто “балогівському” окрузі з центром у Мукачеві є Токар Едгар, висуванець партії “Слуга Народу”. За нього готові проголосувати 46,9% виборців. Балога Віктор набирає 34,2%.

Лідируючі позиції політичної сили “Слуга народу” та Токара Едгара у 69 окрузі підтверджуються ще й даними соціологічного дослідження, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг”. За їхніми даними, серед кандидатів-мажоритартників в окрузі №69 з центром у місті Мукачево також лідирує Токар Едгар, за якого планують проголосувати 49,7% виборців. Готовність підтримати Віктора Балогу висловили 24,2%.

Якщо дані соцдосліджень виправдані, то не бачити навіть людей одіозного політика – бажання, яке все більше захоплює закарпатців. Як кажуть у подібному випадку вони самі “ай завто” (все рівно, не зважаючи на, наперекір ,- ред.)

Залишити відповідь