Пропонуємо вашій увазі заходи у музеях, які відбудуться 18 травня з нагоди Міжнародного дня музеїв (на фото – заходи 2018 року).

Отож, Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького(Ужгородський замок), що в обласному центрі, запрошує на День відкритих дверей. У програмі – презентація експозиції «Художнє та побутове литво Закарпаття кінця 19-го – поч. 20 ст.». Діятимуть й тимчасові виставки «Фрагменти готичного різьблення замкової церкви святого Юрія в камені» та декоративно-художніх робіт з коренеплодів Олександра Цанька «Лісові фантазії». В галереї замку зможете оглянути фотовиставку словацького фотомитця Павола Кочіша «Ремесла древніх часів», яку відкрили напередодні.

Цікаву програму підготував Закарпатський музей народної архітектури та побуту(скансен), що на вулиці Капітульній, 33 а в обласному центрі. Єдиний музейний заклад, де буде й Ніч музеїв. Заходи на території скансену триватимуть із 9.30 до 23. 30.

Програма Дня музею стартує о 9. 30 із Архієрейської Божественної Літургії з нагоди 10-річчя відродження богослужінь в Шелестівській церкві Св. Архистратига Михаїла (1777 р.). Вже із 11.00 – урочисте відкриття ІХ обласного дитячого фольклорного фестивалю «Веселковий передзвін» колективів шкіл естетичного виховання; навчання гончарному ремеслу у майстерні музею із майстрами Андрієм Зубенко та Марією Полянко; майстер -класи із виготовлення іграшки – ляльки із Людмилою Губаль та ляльки-мотанки – із Оленою Сігетій. Натомість розпис керамічних тарілок влаштує для вас Оксана Метзгер, а витинанки навчить робити Марія Купар. Будуть майстер-класи також із ковальського ремесла від «Вільної кузні Закарпаття» – виготовити середньовічний меч допоможуть Степан Руснак та Роман Мурник. Можете взяти участь у відкритому уроці із виготовлення автентичних середньовічних виробів зі шкіри та взуття у старій музейній школі. Будуть дегустації екопродукції долини р. Турʼї у старій музейній корчмі, а на території садиби з с. Тибава Свалявського району – традиційні дитячі ігри та забави. У виставкових залах музею для вас виставка творів Артура Тиводара «Мнемосіна», V виставка-конкурс «Світ писанки – 2019» та колекція дерев’яних різьблених робіт Федора Бабинця.

Тепер щодо Ночі у скансені. Програма стартує із 19. 00 народними піснями у виконанні фольклорно-етнографічного ансамблю «Лемківчанка» із с. Зарічово Перечинського району, о 19.30 на вас чекає фолк-дефіле «Танець часу» у виконанні Заслуженого академічного Закарпатського народного хору. А ще «Гаївки» – весняні ігри та пісні у виконанні студентів філологічного факультету УжНУ, музична програма від джазового ансамблю «Пап-джаз-квартет» під керівництвом заслуженого працівника культури України Віллі Папа. І на завершення – о 22.00 виступить спеціальний гість свята «Оркестр радості Ватага». Вхід на всі заходи вільний.

«День в музеї» буде і в замку «Паланок» (історичний музей) у Мукачеві. Програма триватиме із 11. 00 до 21.00 й буде також безкоштовною. Нотуйте – нижній двір замку (11.00-20.00) – тут діятиме ремісниче містечко із майстре-класами, середньовічні забави, ярмарок винної та медової продукції. У середньому дворі (11.00-18.00) –середньовічна музика та танці, у верхньому дворі о 12.00 відкриють оновлену експозицію «Історія міста Мукачево», о 13.00 –відкриття виставки робіт із фондів музею (картинна галерея), о 18.00 – виступ народного фольклорного колективу «Руснаки». У лицарській залі о 14.00 запланована дитяча квест – екскурсія для дітей, а о 17.00 – для дорослих. О 19.00 тут розпочнеться й винна конференція, участь в якій за попередньою реєстрацією. 

Закарпатський обласний художній музей ім. Й. Бокшая в Ужгороді (пл. Жупанатська, 3) запрошує в цей день на 14.00 – урочисте відкриття виставки творів членів Спілки професійних художників Закарпаття, яку очолює заслужений художник України Василь Брензович (захід відбудеться в рамках проекту “Культура центру Європи – національних меншин Закарпаття”). Виставка триватиме до 10 червня.

А меморіальний будинок- музей народного художника України Андрія Коцки, що на вулиці Вінничній, 20 в, запрошує впродовж дня на нову виставку «Зимові мотиви у творчості А. Коцки», яка є завершальною в циклі «Пори року в пейзажах Андрія Коцки», що демонструвалися тут впродовж останніх років.

Натомість меморіальний будинок –музей народного художника України Федора Манайла, що на вул. Другетів,74, представить виставку монументальних творів знаного художника. Про це нам повідомила його онука, завідуюча музеєм, художниця Вікторія Манайло-Приходько. Урочисте відкриття об 11. 00. У Міжнародний день музеїв заклад працюватиме до 17. 00, а вхід безкоштовний.

Ви можете навідатися й у будинок-музей академіка Володимира Микити, що на вулиці Собранецькій в Ужгороді. На двох поверхах художник облаштував експозицію із 77 робіт різних творчих періодів. Академік інформує нас, що радий буде бачити відвідувачів, але за попередньою домовленістю. Джерело

Міжнародний день музеїв: що, де, коли (музеи) (25)
Міжнародний день музеїв: що, де, коли (музеи) (4)
Міжнародний день музеїв: що, де, коли (музеи) (15)
Міжнародний день музеїв: що, де, коли (музеи) (22)
Міжнародний день музеїв: що, де, коли (музеи) (8)
Міжнародний день музеїв: що, де, коли (музеи) (27)
Міжнародний день музеїв: що, де, коли (музеи) (21)
Міжнародний день музеїв: що, де, коли (музеи) (24)

Залишити відповідь