Хто швидше захопить світ: Олег Винник чи TikTok? Хто краще підбере для тебе ідеальну пару: Facebook чи твоя мама? Рак на горі свисне чи все-таки горизонтальні відео повернуть свою популярність? Ці та інші питання у нашій статті про новини зі світу digital.

Соціальні мережі вриваються в усі сфери нашого життя, як ракети Ілона Маска у космос. І поки ми бідкаємося над невідворотністю того, що одну сьому нашого існування ми проводимо саме в інтернеті, відповідні розробники й маркетологи сушать голови над тим, як цю статистику збільшити. Саме тому ринок digital стрімко оновлюється і завойовує нашу увагу. Кому ж вдається краще?

Синдром вертикального відео

Ще у 2012 році між юзерами мережі розгорілися гарячі дискусії про те, чи мають місце в цьому світі вертикальні відео. Тоді манію тримати телефон рівно під час зйомки назвали Vertical Video Syndrome, на честь однойменного ролика, що з’явився в YouTube. Його автори прагнули донести простий меседж: наш світ створений для горизонтальних відео (камон, на це натякають екрани телевізорів, комп’ютерів і наші очі – вони теж розташовані горизонтально!).

Звісно, їхні аргументи мали сенс, але знищити синдром вертикального відео їм не вдалось, адже сьогодні це один із найпопулярніших digital-інструментів, під який підлаштовується навіть такий мастодонт, як YouTube. Вертикальні сторіз в Instagram збирають більше переглядів, ніж публікації, і є важливим елементом маркетингу й просування в соціальних мережах. Навіть серйозні медіаплатформи осучаснюють свій контент для нового покоління, яке не має часу й бажання читати довгі тексти. Висновок простий: цей синдром уже в жилах кожного інтернет-юзера, а вакцини проти нього не існує.

Реклама

Феномен TikTok

Якщо ми вже заговорили про сучасне покоління і 15-секундні відео, то не можна не згадати про новинку, що підбиває світ – TikTok. Цей додаток запустила китайська компанія ByteDance у 2016 році, і на сьогодні найбільшу групу прихильників-підлітків він має саме в Азії і США. За спостереженнями кількох останніх місяців, TikTok у США завантажували частіше, ніж Facebook! Не варто бути скептиком, навіть якщо цей додаток ще не набрав схожих обертів в Україні і здає позиції Олегу Виннику. Враховуючи стрімку популярність, у недалекому майбутньому його можна уявити головним конкурентом Instagram! Крім легкого контенту, рекламодавці використовують додаток для челенджів, що розповсюджуються наче хвиля, а юні користувачі порушують у своїх відео важливі соціальні питання. До речі, в Індії його використовують уже як платформу для навчання, публікуючи освітні матеріали під хештегом #EduTok.

Новинки від Facebook

Дядечко Facebook за будь-яку ціну не хоче здаватися застарілим. Тому у 2018 році було анонсовано новий сервіс знайомств – Facebook Dating. Що ж особливого чекає на нас цього разу? А лише те, що Facebook вкотре скористається нашими особистими даними, вподобаннями, добряче проаналізує, що ми лайкаємо, що шеримо і за ким стежимо, щоб вибрати для нас «ідеальну» пару. Відфільтрувати «кандидатів» можна буде за локацією, релігією, кількістю дітей чи вагою – звучить як реальна можливість стати серйозним конкурентом Tinder і навіть мамі, що вже зачекалася на онуків.

Facebook попрацював і над стрічкою новин. У США вже запустили для тестів розділ, де можна побачити новини як від регіональних, так і від тих найбільших і найвпливовіших видань, вибраних згідно з алгоритмами конкретного юзера. Головне гасло оновлення – об’єктивність і незалежність журналістських публікацій. Тож тепер можна буде скролити до безкінечності, не витрачаючи часу на перехід від однієї улюбленої медіаплатформи до іншої.

Інтерактивний контент

Клікати, обирати, розмальовувати і взагалі взаємодіяти з контентом люблять, мабуть, усі. Так і норовить вибрати один із варіантів опитування і дізнатися, скільки підписників вашої подруги в Instagram вважає, що нова стрижка боб-каре їй пасує. Але нові технології підіймають левел вище! Інтерактивними екранами вже не здивуєш, тож брати безпосередню участь у створенні контенту нам пропонують навіть тоді, коли, зручно розташувавшись на дивані, ми вмикаємо фільм або серіал від Netflix. У п’ятому сезоні серіалу «Чорне дзеркало» виробники скочили вище голови і розробили кілька варіантів розвитку сюжету залежно від того, що обиратиме глядач під час перегляду.

Їхня ідея не нова: наприклад, у 2016 році режисер Тобіас Вебер випустив інтерактивне кіно «Пізня зміна», де аж сім можливих фіналів. Але що там фільми – навіть у літературі можна поринути в інтерактивну віртуальну реальність. Завантаживши відповідний додаток і скануючи піктограми, розміщені у новій книзі Макса Кідрука «Доки світло не згасне назавжди», можна побачити описані в тексті локації, а ще зануритись у відгалуження сюжету і додаткові історії.

Гм, шкода, що ідею з можливістю обирати фінал не використали в останньому сезоні «Гри престолів»…

Стрімінгові сервіси vs TV

«Ну що, Netflix і піца?» – протягом певного часу саме так звучала приємна пропозиція провести дозвілля разом, а легкі цитати про цей стрімінговий сервіс супроводжували численні меми в інтернеті. Netflix і далі залишається лідером серед відеосервісів з аудиторією понад 158 млн, але конкуренція росте надзвичайними темпами. Зовсім нещодавно з’явився AppleTV+, і у листопаді цього року – Disney+. Ринок на сьогодні більш ніж різноманітний, крім того, майже кожна з платформ інвестує величезні кошти в реалізацію власних продуктів (наприклад, серіал «The Morning Show» є дітищем саме Apple).

До речі, продукція серіалів проживає свої найкращі часи, залучаючи до проєктів досвідчених акторів та заморочуючись над візуальними ефектами. Але що в такому разі з телебаченням? Маєш рацію, телебаченню з кожним днем усе важче конкурувати з десятком стрімінгових сервісів із таким якісним наповненням. Тож поки телевізори припадають пилом, Netflix, HBO та Disney+ шалено заробляють на платних підписках.

У Дайнеріс із Залізним троном нічого не вийшло, але digital нашу увагу підкорюють вправно. Принаймні вправно забирають наш час, натомість даючи часом користь, часом лише задоволення. Соціальні мережі не можуть без нас, а ми – без них. Така от примха сучасності. Але про всяк випадок пам’ятаймо, що все, що ми у них публікуємо, стає публічним, а Facebook-аналітика іноді може розповісти про нас більше, ніж ми знаємо самі.

Залишити відповідь