«Іноземець не раб»: У підтримку українських заробітчан під стінами українського посольства у Чехії зібралися громадяни Чехії (ВІДЕО)

Організація Cizinec není otrok (укр. «Іноземець не раб») знову відстоює права українських заробітчан, яких недобросовісні роботодавці залишили без заробітних виплат. Цього разу українці, які працювали у Чехії в компанії «Dunda grup» і досі чекають виплати чесно зароблених коштів, мова йде про 40 тисяч євро. Через це обурені люди та організація Cizinec není otrok організували акцію протесту у місті Злін. Заробітчани виконали низку робіт на елітних будівництвах, у повному обсязі.

До Ярослава Чепи звернулися 16 українців, які надали документи про виконання підрядних робіт, після чого організація Cizinec není otrok почала писати офіційні листи. «Dunda grup» підтвердила те, що саме ці 16 українців працювали у їх компанії, однак зазначила, що коштів для виплати заробітніх плат у них немає. За словами власників, гроші затримує компанія “Classa trade”. Однак після того, як на офіційні звернення не було жодної реакції, організація Cizinec není otrok звернулася до органу місцевого самоврядування, щоб отримати дозвіл для проведення протестів під стінами “Classa trade”.

На мирну акцію українських заробітчан компанія “Classa trade” ніяк не відреагувала. Натомість власник «Dunda grup» все ж особисто прокоментував ситуацію з невиплатами та зазначив, що його провини у даній ситуації немає, бо ж через карантин можливості виплатити гроші з власної кишені немає. “Nwt”, яка прийняла замовлення від міністерства внутрішніх справ Чеської республіки наразі намагаються розв’язати болюче питання з компанією “Classa trade”, яка взяла на себе виконання цієї роботи.

Варто зауважити, що “Classa trade” вже фігурував у справі “відмивання грошей” декілька років тому, тоді мова йшла про дев’ять мільйонів крон. Згодом, до організації Cizinec není otrok звернулися ще двоє українців, які заявили, що саме ця компанія боргує їм 100 тисяч крон.

Очільник організації Ярослав Чепа зазначає, що мирні акції протесту триватимуть до тих пір, поки українським заробітчанам не виплатять чесно зароблені гроші. Також Ярослав зазначив, що з 2016 року ситуація з невиплатами погіршилася. Через безвіз українці масово виїжджали закордон на неофіційне працевлаштування чим радо почали користуватися недобросовісні роботодавці.

“Ми не зупиняємося і хочемо донести до наших громадян, що не потрібно боятися, консультуватися та дізнаватися все про свого роботодавця”, – звертається до українців Ярослав Чепа.

У підтримку українських заробітчан під стінами українського посольства у Чехії зібралися громадяни Чехії, організатором цієї акції став Давид, друг Ярослава Чепи. Він не зміг залишитись байдужим та залучив до підтримки своїх друзів музикантів.

Залишити відповідь