Нижня палата парламенту Чехії продовжила надзвичайний стан в країні до 11 квітня, хоча уряд наполягав на більш тривалому терміні — до 27 квітня.

Відповідне рішення підтримали 53 зі 103 присутніх депутатів, передає чеське видання Seznamzpravy.cz.

В уряді сподіваються, що цей захід дозволить знизити рівень захворюваності до більш стабільного рівня і почати послаблювати обмеження.

“Я твердо сподіваюся, що це буде останній локдаун. Після Великодня, виходячи з ситуації, яка, я переконаний, йде в правильному напрямку, ми оголосимо дати поновлення роботи шкіл та інші заходи”, — сказав прем’єр-міністр Андрій Бабиш під час дебатів перед голосуванням.

Своєю чергою міністр охорони здоров’я Ян Блатний пообіцяв як виняток дозволити проведення церковних богослужінь на великодні свята. Однак проти продовження надзвичайного стану виступили депутати коаліції Spolu, оскільки вважають, що боротьба з COVID-19 повинна тривати відповідно до нещодавно ухваленого закону про пандемію.

“Навіщо нам потрібен закон про пандемію? Для того, щоб виключити необхідність надзвичайного стану. Ось чому ми допомогли уряду написати та затвердити закон. Уряд тоді говорив: дайте нам останні три тижні, і потім ми будемо діяти відповідно до закону про пандемію”, — заявив голова партії ODS Петро Фіала.

Також депутати зауважили, що заборона на пересування між регіонами не завадила поширенню епідемії. Врешті-решт після тривалих дебатів парламент продовжив НС на два тижні — до 11 квітня, хоча уряд наполягав на більш тривалому терміні — до 27 квітня.

Що відомо

  • 18 лютого парламент Чехії ухвалив закон про пандемію, який дозволяє Міністерству охорони здоров’я країни закривати магазини або забороняти роботу сфери послуг без оголошення надзвичайного стану.
  • У лютому уряд Чехії до 28 березня продовжив надзвичайний стан і ввів низку жорстких обмежень через поширення коронавірусу.
  • Уряд Чехії запровадив обов’язкове носіння респіраторів чи двох масок одночасно у магазинах та інших громадських місцях.
  • Уряд Чехії офіційно звернувся до Німеччини, Польщі та Швейцарії із проханням прийняти десятки пацієнтів, хворих на COVID-19 через те, що її власні лікарні досягти критичної заповненості.
  • Чехія хоче зобов’язати великі компанії тестувати своїх співробітників на COVID-19.

Залишити відповідь