Avellana Gold заявило про себе, у 2016 році, як американська компанія, яка ще у 2014 році зацікавилося придбанням ПрАТ «Карпатська рудна компанія. При цьому на сайті Avellana Gold написано, що воно створене у березні 2016 року, до того ж на Кіпрі.

Карпатська рудна компанія, і Avelana Gold, і ДАК Українські поліметали, ймовірно,  переслідують одну й ту саму мету. Приховати, хто є основним замовником цих процесів, і хто продовжує дії про привласненню родовища.

Гожик, який представляв і Сауляк з Покрасом і Палантом, а згодом виконував всі дії для Захарченка, витупає у ролі нового інвестора.

 Підконтрольного Захарченку арбітражного керуючого було звільнено з посади лише у червні 2015 року.

Комітетом кредиторів було рекомендовано нового арбітражного керуючого, судом було винесено ухвалу про призначення Ліквідатором Петик Т.А.

 Однак, коли був знов призначений незалежний арбітражний керуючий Петик Т.А., і почала вживати заходи по реальному поверненню майнових активів від Карпатської рудної компанії, знов повторилися події 2012-2013 року. Були подані позови до ТОВ «Карпатська рудна компанія» про повернення майна та стягнення збитків. При цьому було подано клопотання до суду про проведення експертизи у цій справі, з метою встановлення розміру завданої шкоди.

Одразу  ж після цього Петик Т.А. було замінено на нового арбітражного керуючого, але вже того, який був рекомендований ЗАТ «ДАК Українські поліметали», і цей арбітражний керуючий знов, по схемі Захарченка та за тими ж рішеннями почав здійснювати тиск на кредиторів, намагаючись переформатувати комітет кредиторів. І ЗАТ «ДАК Українські поліметали», вживали на той час заходи, вигідні лише Карпатській рудній компанії та Захарченку.  Повністю на два з половиною роки зупинилося стягнення збитків з ПрАТ «Карпатська руда компанія», скасований договір оренди землі, не вжито заходів по скасуванню незаконно виданого дозволу.

Таким чином державна компанія продовжила у той період захищати інтереси Захарченка.

Як зазначає компанія Avelana Gold, вона нібито придбала акції ПрАТ «Карпатська рудна компанія» у 2016 році та змінила керівника у компанії на Гожика. Виникає питання, яким чином ця компанія придбала акції у ТОВ «Гірничо-металургійний комплекс»  директором якого станом на 2016 рік значився той самий Бредихін В.Є., якому ГПУ оголосила у 2016 році про підозру, який не перебував на території України  та знаходився у розшуку?

У липні 2018 року Закарпатська ОДА уклала договір про оренду земельних ділянок під родовищем на ТОВ «Карпатська рудна компанія», знаючи що саме діями цього підприємства були нанесені збитки і знищено ТОВ «Закарпатполіметали».

Журналісти звернулися за коментарем до, в.о. Голови Закарпатської ОДА Галаса Я., але він відмовивлявся давати будь-які коментарі з приводу цієї ситуації, мотивуючи це тим, що на руднику хазяйнують люди Захарченка! Особи, яка віддала наказ на розстріл Майдану!

Слід зупинитися на історії з компанією Avellana Gold. Про цю компанію, у серпні 2016 року, як про компанію, якій надані чи будуть надані дозволи на видобуток корисних копалин на Мужіївському родовищі, повідомив на сайті Державної служби геології та надр голова цієї служби. В статті було названо цю компанію серйозним американським інвестором з досвідом роботи, значними активами, тощо.

Але, як можна було з’ясувати на сайті самої компанії, про жодні активи не йшлося, сама Avellana Gold зареєстрована на Кіпрі лише у березні 2016 року, і дізнатися про її офіційних власників було неможливо.

 За день сторінку з повідомленням прибрали з сайту, згодом оновивши текст, але достатня кількість ЗМІ встигли передрукувати цей матеріал. Наразі на відредактованій сторінці вже йшлося про компанію, яка може претендувати на отримання дозволів, і зовсім було прибрано інформацію про походження компанії.

З серпня було ще декілька публікацій у ЗМІ про Avellana Gold, і значущість цього інвестора для України і майбутній видобуток надр.

За цими даними тепер нібито Avellana Gold ще у 2014 році купило ПрАТ «Карпатська рудна компанія», з метою інвестування у Мужіївське родовище, хоча була створена у 2016 році.  

Насправді ж, на наш погляд, та з урахуванням того, що знов застосовуються ті самі механізми, що і у 2012 році, на арену вийшли ті самі учасники процесу, є велика ймовірність, що ми маємо нового-старого учасника процесу, пана Захарченка, тільки вже за підтримки нової влади, старої судової системи.

Вочевидь завести зовсім нового інвестора Avellana Gold та отримати на нього дозволи на видобування корисних копалин на Мужіївському родовищі не вдалося, і єдиним шляхом залишилося утримання спеціального дозволу на використання надр на ПАТ «Карпатська рудна компанія» . Тому був використаний механізм заходу через ПрАТ «Карпатська рудна компанія», придбання на Avellana Gold акцій цієї компанії, та використання спеціального дозволу на видобування корисних копалин, який ще є у цієї компанії. ПрАТ «Карпатська рудна компанія» через низку справ у адміністративних судах зберігає свій дозвіл на видобування надр, а такі активні у інших речах представники ЗАТ «ДАК Українські поліметали» за цим спостерігають.

При цьому жодних дій на родовищі не проводитися, все знищено, а діями ТОВ «Карпатська рудна компанія» завдано збитків ТОВ «Закарпатполіметали» на суттєву суму, оскільки відновлення ситуації може обійтися за попередніми оцінками до 10 млн. доларів, не кажучи вже про відновлення виробництва.

З приводу нанесення збитків Генеральною прокуратурою було порушене кримінальне провадження стосовно Захарченка, Бредихіна, Громчакова щодо незаконного отримання дозволу на використання надр, незаконного відчуження майна.

За частиною провадження справа направлена до Берегівського районного суду.  В рамках цих проваджень було накладено низку арештів на активи ТОВ «Карпатська рудна компанія», частину активів Avellana Gold.  Розмір збитків буде встановлюватися в рамках справи.

Дуже прикро, що зараз частка  ЗМІ та блогерів, які позиціонують себе як патріотично налаштовані особи намагаються «відбілити» AvellanaGold  та ПрАТ «Карпатска рудна компанія», представляючи їх, як нібито нового інвестора.

Як з’ясувалося, саме компанію AvellanaGold  та ПрАТ «Карпатска рудна компанія» намагався легалізувати у медіа-просторі , наприклад, Денис Казанський (стаття на його сайті «4 влада»). Там він заперечує наявний зв’язок AvellanaGoldз Захарченком, хоча це є очевидним так як про цей зв’язок вже було вдосталь журналістських розслідувань зокрема і на центральних телеканалах.

Декілька таких самих коментарів опублікувала і компанія AvellanaGold, розповюдивши їх у ЗМІ.

Слід зазначити, що без підтримки осіб, що нині є при владі, такі «успіхи» AvellanaGoldпо утриманню дозволу на використання надр та отримання земельних ділянок, шляхом розторгнення за позовом прокуратури договору оренди землі з ТОВ «Закарпатполіметали», виділення землі підприємству, яке знищило ТОВ «Закарпатполіметали», було б неможливе.

За останні місяці, у зв’язку із суттєвими потрясіннями у Верховній раді, почала зявлятися інформація, що інтереси AvellanaGold лобіювали депутат від БПП Березенко, який почав тиснути і на суд і на держоргани з метою ліквідувати у найближчий час ТОВ «Закарпатполіметали», а згодом свою зацікавленість у цьому проявили А.Яценюк та М.Мартиненко. 

Інформаційне агентство “ЗІДО”

Залишити відповідь