Представники територіальних громад Закарпатської області взяли участь в інформаційній сесії щодо створення та діяльності молодіжних рад. З фахівцями громад працювали представники Управлінням молоді та спорту
Закарпатської обласної державної адміністрації. Про це повідомляють у Закарпатському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою».


У нашому заході взяли участь представники половини громад Закарпаття, а це означає, що ця тема дійсно актуальна та важлива. У деяких громадах молодіжні ради вже активно працюють кілька років, а десь тільки розпочався процес їх створення. Наша команда готова допомогти громадам з юридичними моментами створення молодіжних рад. Молодіжна рада це інструмент, який дозволяє формувати найважливіший капітал в громаді – людський ресурс, ціннішого за який немає нічого», – наголосив Микола Сюсько, керівник Закарпатського регіонального офісу U-LEAD.
Фахівці територіальних громад змогли більше дізнатися про роль молоді в процесах прийняття рішень на місцевому й регіональному рівнях. Наголошувалося на важливості підтримки з боку влади участі молоді у житті
громади. «Молодіжна рада – це можливість висловитися та почути про роль молоді і її потреби. Територіальні громади можуть делегувати молоді вирішення певних питань, зокрема при формуванні молодіжної політики. Участь молоді в управлінні громадою – це додатковий інструмент для розвитку громади у всіх її напрямках», – зазначила Ірина Савченко, заступник начальника управління – начальник відділу молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Закарпатської ОДА. Присутнім на заходах продемонстрували кращі практики створення та роботи молодіжних рад на прикладі Тячівської та Ужгородської рад. Олена Біланіна, голова Ужгородської молодіжної ради при Ужгородській міській раді, розповіла фахівцям з громад Закарпаття про передумови створення молодіжної ради та її роль у різноманітних управлінських процесах. У свою чергу Коля Чех, заступник голови Молодіжної ради при Тячівській міській територіальній громаді, зауважив, що діяльність молодіжної ради проявляється не тільки в організації всіляких заходів та свят, хоча це також важлива складова її роботи, але й у формуванні молодіжної політики на рівні громади.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому
рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно
фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею,
Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її
шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє
прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке
відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Залишити відповідь